Eylül 19, 2023

Telegram Entegrasyonu Bu Altcoin’e Yaradı: Aktif Adresler 7 Kat Arttı!


Son dönemde Ethereum ağı üzerindeki aktif TON adreslerinde gözle görülür bir artış yaşanıyor. Bu artışın ardında, The Open Network (TON) coin’in Telegram uygulamasına entegre edilmesi haberinin yankıları olduğu açıkça görülüyor. Ancak, bu artışın ve entegrasyonun TON projesi ile Telegram arasında resmi bir bağlantı olduğu anlamına gelmediğini belirtmek önemlidir.

Büyük artış, TON Vakfı’nın TON coin’i Telegram sosyal mesajlaşma uygulamasına entegre etme yönündeki yeni hamlesiyle bağlantılı. Blockchain analiz platformu IntoTheBlock, aktif TON adreslerinin sayısının yedi kat artarak Aralık ayından bu yana ilk kez 300 sınırını aştığını ortaya koydu.

Bu, altcoin’e olan ilginin arttığını ve yatırımcıların bu projeye olan güvenlerini sürdürdüğünü göstermektedir. Ayrıca, TON fiyatı son 30 günde %87 gibi etkileyici bir artış yaşadı, bu da projeye olan ilginin yükseldiğini göstermektedir.

Diğer on-chain veriler, aynı zaman çizelgesinde transfer edilen token sayısındaki artışı ortaya koyuyor. 16 Eylül’de transfer edilen 1.2 milyon TON token (yaklaşık 3 milyon dolar), Ethereum’da Aralık ayından bu yana kaydedilen en yüksek seviye oldu.

TON kendi başına bağımsız bir blockchain olmasına rağmen, Ethereum’daki TON Coin sarılı (wrapped) bir varlık olarak mevcut olup, cüzdanlar arasında aktarılabilir ve merkezi olmayan borsalarda (DEX’ler) alınıp satılabilir hale gelir. Uniswap ve Pancakeswap gibi DEX’ler de Telegram haberlerinin ardından TON ticaret hacminde bir artış kaydetti.

TON ve Telegram Entegrasyonu

Geçtiğimiz hafta TON Vakfı, blockchain’i sosyal mesajlaşma uygulaması Telegram’a yoğun bir şekilde entegre edeceğini açıkladı. Bu doğrultuda TON Vakfı, Telegram uygulaması içinde kişisel saklama cüzdanı olan TON Space’i başlatma planlarını açıkladı.

Bu arada TON Network’ün Telegram ile entegrasyonuna ilişkin haberler pek de şaşırtıcı değil. Blockchain’in sosyal medya uygulamasıyla ilişkisinin uzun bir geçmişi var. TON, Telegram kurucu ortağı Pavel Durov tarafından başlatılan bir projeydi ve büyük bir heyecanla karşılandı. Ancak, TON projesi, 2019 yılında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yürütülen bir hukuki mücadele sonucunda Telegram tarafından iptal edildi.

Kurucular projeyi terk ettikten sonra, bağımsız bir geliştirici topluluğu TON Vakfı aracılığıyla görevi devraldı. Telegram’ın kurucularının projeyle herhangi bir bağlantısı olmasa da, bağımsız geliştiricilerden oluşan bu topluluk altcoin projesini geliştirmeye devam etti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?