Teknolojisi Firması Nexon, Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Açıkladı!

Tokyo merkezli video oyun üreticisi Nexon, Bitcoin satın alan halka açık son teknoloji firması oldu. 1994 yılında kurulan Nexon, online oyunlar üretmek, geliştirmek ve işletmek için hizmet veriyordu. Firma, Aralık 2011’de Tokyo Borsası’nda halka açıldı.

Nexon bugün, ortalama 58.226 dolar fiyatla yaklaşık 100 milyon dolar karşılığında 1.717 BTC aldığını açıkladı. Bitcoin’in şu anki fiyatıyla yatırım yaklaşık 93.856.714 dolar değerinde. Bu yatırım, eldeki toplam nakit ve nakit benzerlerinin %2’sinden azını temsil ediyordu. CEO Owen Mahoney, bu hareketi hissedar değerini korumak için bir adım olarak gördü:

“Bitcoin satın alımımız, hissedar değerini korumak ve nakit varlıklarımızın satın alma gücünü sürdürmek için yapılan disiplinli bir stratejiyi yansıtıyor. Mevcut ekonomik ortamda, Bitcoin’in gelecekteki yatırımlar için nakitimizin değerini korurken uzun vadeli istikrar ve likidite sağladığına inanıyoruz.”

CEO buna ek olarak, kripto para birimi ile ilgili “Henüz yaygın olarak tanınmasa bile, değerini koruyabilecek bir nakit türü.”ifadelerini de kullandı.

Nexon, kripto para birimini benimseyen tek Japon merkezli firma değil. Birçok farklı şirket, özellikle ülke 2016’da dijital varlıkları yasal para birimi olarak kabul ettikten sonra, kripto sektörüne adım attı.

BitcoinTreasuries’e göre, halka açık 35 şirket şu anda bilançolarında Bitcoin tutuyor. Bu şirketler arasında MicroStrategy, Square, Tesla da de yer alıyor.

Kaynak : AMBCrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.