Ocak 31, 2023

Tek Seferde 16 Milyonluk Yakım Geldi! Bu Coin’de Yakımlar Devam Edecek Mi?

Cremation Coin adlı yeni başlatılan bir kripto para projesi, Terra Classic (LUNC) yakımına katkı sağlamaya devam ediyor. Projeden gelen son yakımla birlikte, Cremation Coin toplam LUNC yakım katkısını 28 milyonun üzerine çıkardı.

Terra Classic arzını azaltma girişimini desteklemek için haftalık olarak LUNC yakan proje ekibi, bugün erken saatlerde 16 milyondan fazla LUNC token yaktığını duyurdu.

Bu duyuru, işlem gerçekleştirildikten kısa bir süre sonra Twitter’da paylaşıldı. Ekip, “16.455.507 LUNC daha gitti” ifadelerini kullandı. Buna ek olarak projenin yerel token’ı olan CREMAT ve LUNC’deki ödüllerle yakında staking’i başlatma planları açıklandı. Ekibe göre bu girişim, daha fazla LUNC yakılmasına katkıda bulunacak.

Cremation Coin 3 Ocak’ta yakım kampanyasına destek vereceğini duyurmuştu. Proje şimdiye kadar toplam 28.694.091 (28.6 milyon) LUNC’ı dolaşımdan kaldırdı. Yapılan son 16.5 milyonluk LUNC yakımı, 2023’ün başlamasından bu yana en büyük ikinci LUNC yakım olayı olarak karşımıza çıkıyor. Tek seferde yapılan en büyük yakım işlemi, Terra Casino projesi sayesinde yaklaşık 18 milyon LUNC’ın yakıldığı 1 Ocak’ta kaydedildi.

Cremation Coin projesinin, projenin LUNC’deki toplam işlem hacminin %10’unu haftalık olarak yaktığını belirtmekte fayda var.

Genel olarak, Terra Classic topluluğu LUNC yakma hareketinde ilerleme kaydediyor çünkü vergi yakım girişimi de dahil tüm katkıda bulunanların toplam LUNC yakım hacmi bu yazının yazıldığı sırada 38.279.759.754 LUNC seviyesinde yer alıyor.

Öte yandan bu toplam miktar ayrıca Terra Classic’in toplam arzının yalnızca %0.56’sının yakıldığını gösteriyor. Terra Classic topluluğunun hedefi, aşırı şişirilmiş LUNC arzını başlangıçtaki 6.9 trilyondan 10 milyara düşürmektir.

Bununla birlikte, Binance’in yakım desteğini birkaç ay askıya aldıktan sonra LUNC yakmaya devam etmesi muhtemel olduğundan, bu sayı önümüzdeki dönemlerde önemli bir artış görebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : TimesTabloid
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?