Şubat 22, 2022

Tecrübeli Trader’dan “Felaket” Senaryosu: Bitcoin (BTC) Bu Seviyelere Gerileyebilir!

Tecrübeli trader Tone Vays, Bitcoin (BTC) yatırımcılarını önde gelen kripto para biriminin başka bir satış olayını tetikleme riski altında olduğu konusunda uyardı.

Yeni bir strateji oturumunda Vays, 120.000 YouTube abonesine Bitcoin‘in fiyat hareketinin ve teknik göstergelerinin “yanıp sönen düşüş sinyalleri” olduğunu söyledi.

“Tüm hareketli ortalamaların altındayız… [200 günlük] hareketli ortalama düşmeye başlamak üzere. Bu iyiye işaret değil… Bu kötü görünen bir günlük grafik. Bu mum 38.500 doların altında kapanırsa, oldukça kötü… Bu ok [25.000 doları işaret ediyor] biraz gerçekçi…

[50 günlük] hareketli ortalamaya geri dönüş olasılığı var… 36 bin 500 dolar seviyesinde tekrar çift dip (double bottom) yapabiliriz ve oradan sonra bu felaket yaşanabilir.”

Kaynak: Tone Vays

Vays, kısa ve orta vadede Bitcoin üzerinde düşüş eğiliminde olsa da, deneyimli analist hala BTC’nin makroekonomik faktörlerin katalize ettiği tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerine çıkacağına inanıyor.

“Enflasyonun olduğu bir dünyada, paranıza el koyan zalim hükümetlerin dünyasında, Bitcoin sonunda bu çift tepenin üzerine kırılma gerçekleştirecek ve büyük bir şiddetle çift tepenin üzerine çıkacak.

Bitcoin 65.000 doların altına ne kadar uzun süre kalırsa, yukarı yönlü hareketin o kadar şiddetli olacağını unutmayın. Bana göre bu büyük ölçüde bir gerçek. Ne zaman olacak? Bilmiyorum.”

Kaynak: Tone Vays

Vays grafiğine dayanarak, Bitcoin’in 100.000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldiğini görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.