Tecrübeli Analistten, Bitcoin Fiyat Tahmini!

Geçen hafta Bitcoin için oldukça hareketliydi. Önceki hafta sonu, önde gelen kripto paranın fiyatını 12.000 doların üzerine çıkardı ve ardından 10.500 dolara kadar düştü. Dakikalar içinde 1600 dolarlık bir kayıp.

Bununla birlikte, geçen hafta boyunca, fiyat bir kez daha 12 bin dolar seviyesine doğru yavaşça toparlandı. Perşembe günü, 12.000 dolar direncini kırmaya çalıştığında yeni bir 2020 rekoru yaklaşıyor gibi göründü fakat başarısızlıkla sonuçlandı. Dün Bitcoin, Bitstamp’ta 11.200 dolara kadar düştü (önceki direnç, desteğe döndü) ve 11.600 – 11.700 dolarlık tanıdık fiyat alanına geri döndük (şu an itibariyle).

Bitcoin Fiyatı Nasıl Değişebilir?

Bitcoin’in fiyat hareketi tahmin edilemez görünebilir, ancak imkansızı yapma sanatında ustalaşmış bazı yorumcular var. Bunlardan biride, TradingView aracılığıyla düşüncelerini paylaşan “PentarhUdi” olarak bilinen analist. Ünlü analist; Bitcoin’in Aralık ayında 3.000 dolar civarında dibe vuracağını, ardından 2019’un ortasında 15.000 dolara yükseleceğini, 2019’un sonunda 6.000 dolara düşeceğini ve ardından parabolik bir yükseliş trendine başlayacağını tahmin etmişti. Mart ayında pandeminin neden olduğu düşüş, tahmininde yanılmasına sebep olurken, diğer her şey doğru çıktı.

PentarhUdi şimdi Bitcoin’in önümüzdeki üç ay içinde 20.000 dolar veya daha yüksek bir seviyeye ulaşabileceğini iddia ediyor. Analist aşağıdaki tabloya dikkat çekerek şunları yazdı:

“Yeni yükseliş kanalını gördüğüm için bu 4 aydan fazla sürede gelecek bir tahmin değil. Benim fikrime göre fiyat, üçgen benzeri bir konsolidasyonu takip ederek 2 ayda ATH (En yüksek fiyat) alanına ulaşabilir.”

PentarhUdi ile benzer duyguları paylaşan pek çok iyimser analist var. 2020’nin sonuna kadar yeni ATH çağrıları, diğer piyasa katılımcıları tarafından tekrarlandı. Bunlar arasında; BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Pantera Capital’in iki ortak CIO’su ve Twitter’daki birçok analist yer alıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.