Tecrübeli Analistten, Bitcoin Fiyat Tahmini!

0
365

Geçen hafta Bitcoin için oldukça hareketliydi. Önceki hafta sonu, önde gelen kripto paranın fiyatını 12.000 doların üzerine çıkardı ve ardından 10.500 dolara kadar düştü. Dakikalar içinde 1600 dolarlık bir kayıp.

Bununla birlikte, geçen hafta boyunca, fiyat bir kez daha 12 bin dolar seviyesine doğru yavaşça toparlandı. Perşembe günü, 12.000 dolar direncini kırmaya çalıştığında yeni bir 2020 rekoru yaklaşıyor gibi göründü fakat başarısızlıkla sonuçlandı. Dün Bitcoin, Bitstamp’ta 11.200 dolara kadar düştü (önceki direnç, desteğe döndü) ve 11.600 – 11.700 dolarlık tanıdık fiyat alanına geri döndük (şu an itibariyle).

Bitcoin Fiyatı Nasıl Değişebilir?

Bitcoin’in fiyat hareketi tahmin edilemez görünebilir, ancak imkansızı yapma sanatında ustalaşmış bazı yorumcular var. Bunlardan biride, TradingView aracılığıyla düşüncelerini paylaşan “PentarhUdi” olarak bilinen analist. Ünlü analist; Bitcoin’in Aralık ayında 3.000 dolar civarında dibe vuracağını, ardından 2019’un ortasında 15.000 dolara yükseleceğini, 2019’un sonunda 6.000 dolara düşeceğini ve ardından parabolik bir yükseliş trendine başlayacağını tahmin etmişti. Mart ayında pandeminin neden olduğu düşüş, tahmininde yanılmasına sebep olurken, diğer her şey doğru çıktı.

PentarhUdi şimdi Bitcoin’in önümüzdeki üç ay içinde 20.000 dolar veya daha yüksek bir seviyeye ulaşabileceğini iddia ediyor. Analist aşağıdaki tabloya dikkat çekerek şunları yazdı:

“Yeni yükseliş kanalını gördüğüm için bu 4 aydan fazla sürede gelecek bir tahmin değil. Benim fikrime göre fiyat, üçgen benzeri bir konsolidasyonu takip ederek 2 ayda ATH (En yüksek fiyat) alanına ulaşabilir.”

PentarhUdi ile benzer duyguları paylaşan pek çok iyimser analist var. 2020’nin sonuna kadar yeni ATH çağrıları, diğer piyasa katılımcıları tarafından tekrarlandı. Bunlar arasında; BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Pantera Capital’in iki ortak CIO’su ve Twitter’daki birçok analist yer alıyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın