Tecrübeli Analist Peter Brandt Bitcoin’de Yaşanan Hareketler Hakkında Konuştu

Bitcoin, Çin’den gelen açıklama ve birkaç gün öncesinde hızlanan kripto para madencilerinin satışlarıyla 6700 dolar seviyelerine kadar gerileme gerçekleştirdi.

Lider kripto para birimi, bu düşüşün ardından 7300 dolar seviyesine ani bir sıçrayış gerçekleştirdi. Yayın saatimizde ise Bitcoin, Coinmarketcap verilerine göre 7228 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Bitcoin’de bu oynaklık devam ederken gözler analist ve uzmanların yorumlarına çevrildi.

Peter Brandt, Eylül ayında yapmış olduğu analizde, Bitcoin’de yeni bir zirveden önce düşüş beklediğini belirten Brandt, kripto paranın dün 7300’e sıçrayış hareketine ise “Ölü kedi sıçraması” dedi. Peter Brandt’ın bu yorumuna bakacak olursak Bitcoin’in fiyatının düşmeye devam edeceğine inandığını göstermekte.

Tecrübeli analist’in, bugünkü başka değerlendirmesine baktığımızda, Bitcoin’in 50,000 dolar seviyelerine doğru hareketten önce uzun bir süre boğalar tamamen tasfiye olana kadar 2015’e uzanan trend çizgisinin altında işlem görmesine ihtiyaç olabileceğini ifade ederek “Twitter’da boğa bulunamadığında bu harika bir alım sinyali olacak.” cümlelerini kullandı.

Peter Brandt, lider kripto para biriminin 5,500 dolara gerileyeceğini düşünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.