Ağustos 27, 2023

Tecrübeli Analist Fed Sonrası Bitcoin Tahminini Güncelledi: İşte Kritik Seviyeler!


Bitcoin fiyatı, Fed Başkanı Jerome Powell’ın son konuşmasında ABD ekonomisindeki enflasyonun hala çok yüksek olduğunu belirtmesinin ardından S&P 500 Endeksi ve Nasdaq için bir haftalık dalgalanma ve kazançların ardından 26.000 dolar civarındaki aralığını koruyor.

Fed yetkilileri yakın gelecekte herhangi bir faiz indirimine gidilmeyeceğini açıkça belirtirken, Powell merkez bankasının enflasyonu %2 hedefine indirmek için uygun olması halinde faizleri daha da artırmaktan çekinmeyeceği uyarısında bulundu.

Bitcoin, 24 Ağustos 2023’te beklenen Powell konuşmasına bağlı olarak sert bir düşüş yaşadı. Jackson Hole etkinliğinin yol açtığı bu satış, aslında Aralık 2021’den bu yana görülen en büyük likidasyon olarak da kaydedildi. Bu arada, kripto analisti CrediBULL, 20.000 dolar seviyesinin altına yerleştirilen short pozisyonlara rağmen, en iyi kripto para birimi için yükseliş hissinin somut bir testi olmadığını belirtti.

Momentumda herhangi bir değişim sinyali vermek için yükseliş piyasası yapısında gerçek bir kırılma olmamasına rağmen 20 bin, 12 bin ve 10 bin çağrıları yağıyor (ilk kırılma 24,8 bin’de).

 

Bu nedenle, Bitcoin fiyatı 24.800 doların seviyesinin altına düşmediği sürece, önümüzdeki haftalarda yükseliş dalgasının devam etmesi muhtemel görünüyor. Eylül 2023’ün ilk haftasında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), ilk son tarihin bir parçası olarak Blackrock’unki de dahil olmak üzere birkaç spot BTC ETF dosyasına ilişkin güncellemeleri sunması planlanıyor. Ancak, SEC’in kararla ilgili gerçek bir güncelleme yapmadan geçebileceği için son tarihin hiçbir şey ifade etmemesi ihtimali de bir hayli yüksek.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?