Tecrübeli Analist, Bitcoin’in Ulaşabileceği Muhtemel Seviyeleri Açıkladı

Bitcoin tekrar 10.000 dolarlık en önemli psikolojik direnç seviyesine dikkatle yaklaşıyor. Bitcoin’in bu direnç seviyesine dördüncü kez ulaşmaya çalışması ve boğalar için hala umut var diyebiliriz. Bitcoin ağındaki ticaret hacimleri son 24 saatte %16 arttı ve bu fiyat artışı ile birleştiğinde, daha fazla hızlanma için mükemmel bir temel olabilir. Bunun yanında yatırımcılar Bitcoin’in bir sonraki hamlesinin ne olacağına dair soru işaretleriyle boğuşuyor. Bu haberimiz de popüler bir analistin olası fiyat senaryolarına yer verdik.

Analist Michael van de Poppe, Bitcoin’in 10.000 dolar’ı aşacağına ve 12.000 dolara keskin bir hamle yapacağına inanıyor. Ayrıca BTC’nin 8.000 dolarlık bölgeye hatta daha altına düşmesine neden olacak olası bir düşüş senaryosu olduğunu da varsayıyor.

Yakın tarihli bir YouTube videosunda van de Poppe (Crypto Michael olarak da bilinir) BTC’nin şu anki konumundan 9.821 dolarda alabileceği hamleleri paylaştı. İlk olarak, Bitcoin fiyatı 9.297 dolar seviyesinin altına düştüğünde gerçekleşebilecek olası bir düşüş senaryosundan bahsetti. Bu durumda analist, önde gelen kripto paranın 7.749 dolara, hatta 7.358 dolar fiyat seviyesine kadar düşebileceğini söylüyor. Karşıt senaryoya göre, Crypto Michael, Bitcoin’in 10.000 dolar seviyesinin üzerine çıkabileceğini ve 12.000 dolar yönünde hızlıca ulaşabileceğini dile getirdi. Analiste göre tutulması gereken önemli seviye ise 9.100 ile 9.300 dolar.

Bunun yanında Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Jason Williams, Twitter sayfasında BTC ile ilgili bir boğa çağrısı paylaştı, takipçilerinin dikkatini bir grafiğe çekti ve “Bitcoin’e büyük bir şey olmak üzere” ifadelerini kullandı. Williams’ın burada bahsettiği zaman çerçevesi; on gün veya daha erken bir süre.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.