TBMM Kripto Para Raporu Açıklandı: Bitcoin’den Gelir Elde Edilebilir

0

TBMM Araştırma Hizmetleri Başkanlığı tarafından paylaşılan “Dijital, Sanal ve Kripto Para Sistemleri” adlı raporun içerikleri gün yüzüne çıktı.

Türkiye’de günden güne artan kripto para ilgisi TBMM’nin de ilgi odağı oldu. Milleyet’in haberine göre, Araştırma Hizmetleri Başkanlığı bu ilgi nedeniyle gerekli incelemelere başladı bu raporu yayınladı.

Rapor içeriğinde, Bitcoin’in merkeziyetsiz alt yapısına vurgu yaparak altın ve fiat para sistemleri arasından farkları açıkladı.

Rapor detayında, Bitcoin’in bağımsız yapısından bahsedilerek şu cümleler dikkat çekti:

 “Bitcoin, bankaların, aracı kurumların, otoritelerin ve hükümetlerin denetim ve düzenlemelerinden, her türlü işlem masraflarından ve kısıtlamalarından uzaktır.”

Lider kripto para birimi Bitcoin’in geleneksel ödeme araçlarının yerine almasının zamanla daha mümkün olabileceği belirtilen raporda şu cümlelere de değinildi:

“Riskler değerlendirilerek, teşvik edici düzenlemeler yapılırsa, Bitcoin pazarından gelir elde etmemiz de mümkün durumda olacak”

Bu rapor 16 Nisan tarihinde açıklandı ve kripto para kavramı derinlerine kadar incelenerek bazı endişeler de ifade edildi.

“Bitcoin ve altcoinlerin alternatif para birimine karşılık gelmesi ve herhangi bir otoriteye bağlı bulunmaması, kara para aklanması ve yasadışı işlemlerde kullanılması gibi eleştirileri beraberinde getirse de mevut koşullarda dijital para olgusunun varlığı bir tarihsel birikimin başarı aşaması olarak görülmekte ve bu aşamaya ayak uydurmak için çalışmalar ve düzenlemeler yapıldığı bilinmektedir.”

Son olarak ise Bitcoin’e karşı ayrı bir başlık açılan raporun sonuç kısmında, Bitcoin’in getirdiği teknolojinin umut verici olduğu ve gelişmeye açık olduğu vurgulandı.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın