Şubat 2, 2022

Tayland’ın En Büyük Dijital Varlık Borsasından Bitcoin (BTC) Tahmini!

Tayland’ın en büyük dijital varlık borsasına göre, Bitcoin fiyatı 2024’te başka bir halving döneminin başlamasıyla birlikte bir boğa koşusuna başlayacak.

Bitcoin halving’i, madencilik ödülünün yarıya indirilmesini ifade eder ve toplam Bitcoin sayısını 21 milyonla sınırlamak için tasarlanmış bir sistemin parçasıdır. Halving her dört yılda bir gerçekleşir ve yeni Bitcoin’lerin oluşturulma hızını yavaşlattığı için, bazı piyasa uzmanları bunun BTC fiyatını artırdığına inanır.

Bir Bloomberg raporuna göre Bitkub Capital Group Holdings CEO’su Jirayut Srupsrisopa, geçmiş trendlere dayanarak, bir sonraki halving’in dünyanın en büyük kriptosu için “altın bir dönem” getireceğini söyledi.

Srupsrisopa 2024 ve 2025’in daha geniş kripto para piyasası için de kazançlı bir süreç olmasını bekliyor. Ancak Bitkub‘un kurucu ortağı Srupsrisopa, dijital token’ların halving sürecinden önce kısa bir düzeltme ve volatilite döneminden geçebileceğini söyledi.

Blockchain.com verilerine göre, Bitcoin’lerin %90‘ı şu anda çıkarıldı ve açık piyasada işlem görüyor. Ancak halving programları nedeniyle, son %10‘luk kısım yaklaşık 2140‘a kadar piyasaya tam olarak ulaşamayacak.

Kasım ayının en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan bu yana, Bitcoin 30.000 doların üzerinde değer kaybetti ve daha geniş dijital varlık piyasası da düşüş trendine girdi. Solana ve avax gibi diğer kripto favorileri yaklaşık %40 değer kaybetti.

Bazıları, Fed‘in pandemiden kaynaklanan kolay para politikalarını sona erdirmesiyle kripto para birimi volatilitesinin daha da artmasını beklerken, diğer uzmanlar Bitcoin’i hala sağlam bir enflasyon koruması olarak görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Markets Insider


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.