Mart 13, 2019

Tayland’da Ülkenin İlk ICO Protokolu Onaylandı!


Bangkok Post’un 12 Mart’taki bir habere göre, Tayland menkul kıymetler düzenleyicisi ülkedeki ilk kripto para teklifi (ICO) protokolunu onayladı.

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyo’nun (SEC) yönetim kurulu, ICO’ların gerekli özen göstermesine, akıllı sözleşme kaynak kodlarını doğrulanmasına ve Müşterilerinizi tanıyın (KYC) yetkilerini yerine getirmesine izin veren ilk ICO protokoluna izin verdi.

SEC’dek fintech bölümünün yöneticisi Archari Suppiroj’ın Bangkok Post’a verdiği röportajda, “Tayland’ın ilk yetkili ICO portalı Ticaret Bakanlığı gibi ilgili devlet kurumları tarafından resmi onay verilmesi için çalışmalar devam ediyor. İlk ICO anlaşması, yakın bir gelecekte dijital varlık kraliyet kararnamesi altında halka arz için geçerli sayılıcak.”

Archari ayrıca, SEC’in “gelecekte” şirketlerin menkul kıymetleri ve diğer varlıkları kendilerinin belirleyebilmelerini sağlayacak kriterler vereceğini açıkladı.

Geçtiğimiz Aralık ayında, Thai SEC, ICO’lara “engel” oluşturan gereksinimleri gevşetmeyi planladığını açıkladı, ancak katılımla ilgili büyük dengesizlikler var. Tayland SEC genel sekreteri Tipsuda Thavaramara şöyle bir açıklamada bulundu.

“Önerilen rehber, risk yönetimi ve yatırımcı korumasını göz önünde bulundurarak düzenleme sürecinde daha fazla denge koruma ve yasal engelleri indirme girişimidir.”

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?