Tayland’da Ülkenin İlk ICO Protokolu Onaylandı!

0

Bangkok Post’un 12 Mart’taki bir habere göre, Tayland menkul kıymetler düzenleyicisi ülkedeki ilk kripto para teklifi (ICO) protokolunu onayladı.

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyo’nun (SEC) yönetim kurulu, ICO’ların gerekli özen göstermesine, akıllı sözleşme kaynak kodlarını doğrulanmasına ve Müşterilerinizi tanıyın (KYC) yetkilerini yerine getirmesine izin veren ilk ICO protokoluna izin verdi.

SEC’dek fintech bölümünün yöneticisi Archari Suppiroj’ın Bangkok Post’a verdiği röportajda, “Tayland’ın ilk yetkili ICO portalı Ticaret Bakanlığı gibi ilgili devlet kurumları tarafından resmi onay verilmesi için çalışmalar devam ediyor. İlk ICO anlaşması, yakın bir gelecekte dijital varlık kraliyet kararnamesi altında halka arz için geçerli sayılıcak.”

Archari ayrıca, SEC’in “gelecekte” şirketlerin menkul kıymetleri ve diğer varlıkları kendilerinin belirleyebilmelerini sağlayacak kriterler vereceğini açıkladı.

Geçtiğimiz Aralık ayında, Thai SEC, ICO’lara “engel” oluşturan gereksinimleri gevşetmeyi planladığını açıkladı, ancak katılımla ilgili büyük dengesizlikler var. Tayland SEC genel sekreteri Tipsuda Thavaramara şöyle bir açıklamada bulundu.

“Önerilen rehber, risk yönetimi ve yatırımcı korumasını göz önünde bulundurarak düzenleme sürecinde daha fazla denge koruma ve yasal engelleri indirme girişimidir.”

Kaynak: Cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın