Ağustos 30, 2023

Tarih Tekerrür Edebilir: İşte Bitcoin’in (BTC) Eylül Ayı Performansları!


Son güncellenme : 31.08.2023 - 11:11

Kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC) Eylül ayındaki tarihsel performansına dikkat çekerek, önümüzdeki ay büyük bir piyasa düzeltmesinin olasılığını değerlendirdi. Cowen, yaptığı analizler sonucunda Bitcoin’in Eylül ayında mevcut değerinden %16’dan fazla bir düşüş yaşayabileceği görüşünü savunuyor.

Eylül ayı, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için geçmiş yıllarda dalgalanmanın arttığı bir dönem olmuştur. Cowen, tarihsel verilere dayanarak Eylül ayının genellikle kripto piyasalarında belirli bir düzeltme dönemine işaret ettiğini öne sürüyor.

“Eylül ayında BTC’de 23.000 doları görmemiz büyük olasılık.” 

Bitcoin fiyat grafiği

Yukarıdaki grafiğe göre Cowen, Bitcoin’in destek olarak 23.000 dolar fiyat seviyesine düşeceğini tahmin ediyor gibi görünüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Cowen ayrıca Eylül ayının ortalama getiri açısından Bitcoin için en düşüş görülen ay olduğunu gösteren bir grafik paylaştı. Cowen, Bitcoin’in yaşanan son halving öncesinde (Eylül 2019) önemli kayıplar kaydettiğini ve 2023 eylül ayının başka bir halving öncesi yıla denk geldiğinin altını çizdi.

“BTC’nin Eylül ayı ortalama getirisi -%7.

2019’da (halving öncesi son yıl) BTC %13.91 düştü.”

Bitcoin fiyat analizi

Öte yandan Cowen, Bitcoin‘in (BTC) Eylül ayında düşüş göstermesi ihtimalinin, kısa vadeli yükselişleri tamamen ortadan kaldırmadığını da kaydetti. Bitcoin’in, Eylül 2019’daki fiyat hareketine benzer şekilde, aşağı yönlü genel eğilimin ortasında sıçrayabileceğini düşünüyor.

“Elbette oradaki yol stokastik bir süreç. 2019’da bile ilk olarak Eylül ayında biraz yükseldik, ancak sonunda düşüş yaşadık. Dolayısıyla 23.000 doları görmeden önce her zaman 20 haftalık SMA (basit hareketli ortalama)/21 haftalık EMA (üssel hareketli ortalama) veya buna benzer bir seviyede lower high (bir önceki zirveden daha aşağıda yeni zirve) yapabiliriz.” 

Bitcoin fiyat analizi

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?