Şubat 11, 2024

Tahminleriyle Nam Salan Analistten Büyük Bitcoin Tahmini: 2025’te Bu Seviyede!

Popüler bir kripto stratejisti olan Pentoshi, Bitcoin’in 2025 yılı sonuna kadar muazzam bir değer artışı yaşayacağına inanıyor. Pentoshi, uzun bir süredir kripto para birimleri piyasasını analiz eden ve doğru tahminleriyle tanınan bir isimdir. Kendisi, geçmişteki başarılı tahminleriyle takipçileri arasında güven kazanmıştır. Analiste göre, BTC’nin mevcut seviyelerden yaklaşık %277’lik bir ralli yapması oldukça olası görünüyor. Üç günlük grafiklere dayanarak yaptığı analizlerde, Bitcoin’in gelecek dönemde güçlü bir performans sergileyeceğine işaret eden göstergeler olduğunu belirtiyor.

Pentoshi’nin tahminlerine göre, BTC’nin değeri 2025’in sonuna kadar 180.000 dolara kadar çıkabilir. Ancak analist bu tahminlerin çılgınca olmadığını ve gerçekçi bir tabloyu yansıttığını düşünüyor. Bunun sebeplerinden biri ise spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) onaylanmasıyla, kripto para dünyasına erişimi daha da genişleyen bir yatırımcı kitlesinin oluşması. Bu durum, Bitcoin’in küresel kabulünü ve değerini artırabilir.

Analiste göre, bu gelişme en zengin neslin kripto kralına erişimini sağladı ve Bitcoin’in piyasa değerinin önümüzdeki yıllarda 5 katından fazla artmasına yol açabilir.

“GBTC (Grayscale Bitcoin Trust) arzını nasıl yuttuklarına bakın. BTC’nin önümüzdeki birkaç yıl içinde 5 trilyon dolarlık bir varlık olmayacağını size düşündüren nedir?”

Bitcoin fiyat tahmini

Öte yandan Pentoshi’nin dikkat çektiği bir nokta da Bitcoin’in sınırlı arzının değerini belirleyici bir faktör olduğudur. Bitcoin’in 21 milyon adetlik sınırlı arzı, merkezi bankaların istediği zaman para basabilme yeteneğiyle karşılaştırıldığında, kripto para biriminin en önemli özelliklerinden biridir. Bu durum, Bitcoin’in değerinin zamanla artmasına ve güvenli bir liman olarak kabul edilmesine katkı sağlayabilir.

Pentoshi analizinde, Bitcoin’in en güçlü anlatımlarından biri olan sınırlı arzın, kripto para biriminin değerini destekleyen önemli bir faktör olduğunu vurguluyor. Bu durum, Bitcoin’in gelecekte daha da değer kazanabileceği ve yatırımcılar için çekici bir varlık olmaya devam edebileceği anlamına gelmektedir.

“BTC, sınırlı arza sahipmiş gibi ve itibari para yeterince uzun bir zaman diliminde sınırsızmış gibi işlem görmeye devam etmeli.”

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin 48.179 dolar seviyesinde işlem görüyor ve piyasa değeri 1 trilyon doların altında.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?