Aralık 29, 2021

Sürpriz Binance Desteği Alan Altcoin’in Fiyatı Harekete Geçti!

Avalanche üzerine kurulu merkezi olmayan bir borsanın (DEX) yerel tokeninin fiyatı, kripto devi Binance’de sürpriz bir şekilde listelenmesinin ardından yükseldi.

Binance, dün yayınladığı bir duyuruda, otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcı DEX olan TraderJoe’nun (JOE) yerel yönetim tokeninin artık alım satım için hazır olacağını söyledi.

Haber, altcoinin fiyatını dikey olarak harekete geçirdi ve naltcoin eredeyse anında yüzde 20 artışla 2.20 dolardan 2.65 dolara kadar çıktı. 2,67 dolar seviyesine kadar yükselen JOE, piyasanın geri kalanına da hakim olan düşüş trendi yüzünden yüksek seviyelerde tutunmayı başaramadı. O zamandan sonra kayda değer bi düzeltme yaşayan altcoin, CoinGecko verilerine göre yazım sırasında 2,28 dolar seviyesine kadar indi.

JOE, tokenin 0,10 doların altında bir değere sahip olduğu Ağustos ayından bu yana inanılmaz bir hızla ilerliyordu. Genel kripto piyasası sonbahar aylarında fiyat dalgalanmalarında bir roller coaster yaşamasına rağmen, JOE yükselişe başladığından bu yana ilerlemeye devam etti ve 20 katın üzerinde bir artış yaşadı.

Proje, TraderJoe borsasına ek olarak, Avalanche’ın özelliklerini ve merkezi olmayan finans Compound (COMP) protokolünü uygulayan (lending) borç verme protokolü BankerJoe’yu da içeriyor.

JOE token sahipleri, proje yönetişimi üzerinde stake yapabiliyor, likidite sağlayabiliyor ve oy kullanabiliyor.

Binance’ın yaptığı açıklamaya göre JOE, Bitcoin (BTC), Binance USD (BUSD) ve USDT işlem çiftlerinde mevcut olacak.

Platformun blok zinciri üzerinde kurulu olduğu Katman-1 akıllı sözleşme platformu Avalanche ise, geçtiğimiz iki hafta boyunca yerel token AVAX‘ın 14 Aralık’taki seviyesi olan 79.71 dolardan yaklaşık yüzde 60 arttığına şahit oldu ve geçen hafta altcoin 127.42 dolar seviyesine yükselerek iyi bir hafta geçirmişti.

O zamandan beri piyasanın düşüş trendini takip eden kripto para birimi büyük bir düzeltme yaşadı ve şu anda 106,78 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.