Ocak 31, 2024

Sui’den Kripto Para Dünyasında Sansasyonel Gelişme: İlk 10’a Girmeyi Başardı!

Meta’nın Diem kripto projesini yöneten ekip tarafından oluşturulan Katman-1 blok zinciri olan Sui, DeFi alanında kayda değer bir başarı elde etmeyi başardı. Ağda Kilitlenmiş Toplam Değer (TVL) geçtiğimiz dört ay içerisinde %1000’den fazla artış göstererek Base, Cardano ve Bitcoin gibi önemli rakiplerini geride bıraktı.

DefilLama’ya göre Sui’nin TVL’si 440 milyon doları aşarak bu metriğe göre en iyi 10 blok zincirinden biri olmayı başardı.

sui ağında kilitlenen toplam değer artış kaydediyor

Sui’nin etkileyici büyümesi yalnızca ağda kilitlenen toplam değer açısından gerçekleşmedi. Ağ, aynı zamanda on-chain faaliyetlerinde de güçlenmeye devam ediyor. Haftalık DeFi hacmi Ekim ayından bu yana %1200’den fazla artarak, tüm DeFi ekosisteminin gelecekteki genişlemesini destekleyen bir talep artışı kaydediyor.

Sui’nin başarısı büyük ölçüde benzersiz teknolojisine ve aktif geliştirici topluluğuna bağlanmakta. Ağın genel yapısı, nesne merkezli bir modele ve yatay ölçeklendirmeye dayanmakta. Bu da onu yüksek performanslı, ölçeklenebilir ve güvenli hale getirir. Sonuç olarak, DeFi uygulamaları gibi büyük ölçekte çalışabilen çözümleri barındırmak için oldukça elverişli bir ağ olmasının önünü açıyor.

Sui, sorunsuz bir şekilde birleştirilebilirlik sunan eksiksiz bir ekosistem uygulamaları setini hızla bir araya getiriyor. Likit staking’den merkezi olmayan borsalara (DEX’ler), en iyi borç verme protokollerine ve DePIN ve DeWi’nin ağa eklenmesine kadar Sui, yıllardır var olan Katman 1 blok zincirlerini aşan birçok farklı çözüme sahip olmaya devam ediyor.

Kaynak : AZCoin News
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?