Mart 2, 2020

Şubat Ayının En İyi Performansını Gösteren Kripto Paralar

Şubat ayında, Sevgililer Günü’nden önce elde edilen kazançlar on gün içinde silindiği için kripto para piyasası sert bir ruh haliyle kapandı. Bitcoin (BTC) 10.000 Dolar’ın altına düştü, Ethereum (ETH), 220 Dolar’ın üzerinde kalmak için zorladı ve piyasadaki diğer altcoinler 2020’nin en kötü haftalarından birinde kırmızı renge tanık oldu.

Bununla birlikte, geçen ay içinde iyileşme yaşayan Kyber Network (KNC), Chainlink (LINK), Ethereum (ETH), NEM (XEM) ve Hedera Hashgraph (HBAR) dahil olmak üzere bazı kriptolar son derece iyi performans gösterdi.

1. Kyber Network (KNC)

Zincirli bir likidite protokolü olan Kyber Network, Şubat ayı boyunca %157’nin üzerinde büyüyen en iyi performans gösteren kriptolardan biri oldu.

Aya, 0.2880 USD’den başlayan KNC, 15 Şubat’ta 0.500 USD seviyesini aştı. Son iki haftada, pazar kırmızıya döndüğünde KNC %60’ın üzerinde bir kazanç elde etti. Bu da Şubat 2020’de ayın kripto parası olmasını daha da güçlendirdi.

2. Chainlink (LINK)

LINK, %44’lük kazanç ile Şubat ayındaki en iyi kripto para birimlerine aday oldu. Son 24 saat içinde %3’ten fazla kaybetmesine rağmen, LINK Şubat ayı en iyi kripto paraları unvanını sergiliyor.

Merkezi olmayan kripto para, aya, 2.83 Dolar’dan başladı. Şubat ayında tüm zamanların en yüksek seviyesini belirleyerek 4.00 Dolar’daki önemli seviyesini gördü.

3. Ethereum (ETH)

En büyük ikinci kripto para ise, Şubat ayında üç temel destek seviyesinin (250 Dolar, 240 Dolar ve 230 Dolar) altına düşmesine rağmen listeye girdi. ETH şu anda 222 Dolar’dan işlem görüyor ve geçen ayki %23’lük keskin bir artışı temsil ediyor. Akıllı sözleşme platformunun piyasa değeri 24,4 milyar ABD Doları tutarındadır.

4. NEM (XEM)

Şubat ayının en iyi dördüncü oyuncusu, geçtiğimiz ay %19.78 kazanan ve Ethereum’un rakibi olan NEM olmalı. XEM, aya 0,0411 USD’den başlayarak 12 Şubat’ta yıllık en yüksek seviyesi olan 0,076 USD’ye yükseldi.

Diğer paralar, geçtiğimiz ay Şubat ayında %161 artış gösteren kripto para Hedera Hash (HBAR) dahil olmak üzere mükemmel bir performans sergiledi. Diğer en iyi performans gösteren oyuncular arasında futbolun en büyük kulübü Barcelona FC ile ortaklığa giren Chilliz (CHZ) %123; Lisk (LSK) %38 ve Siacoin (SIA) ay boyunca %41’lik artışla yer alıyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?