Stratejist Yine Uyardı: “Bitcoin Fiyatına Dikkat Edin!”


Son güncellenme : 28.10.2022 - 00:25

Bitcoin fiyatını doğru tahmin etmesiyle ün salan kripto stratejisti, son zamanlarda tahminleriyle yeniden gündeme gelmeye devam ediyor.

Justin Bennett, Twitter hesabında yaptığı yeni tahminlerde, Bitcoin’in potansiyel olarak 2018 yılındaki ayı piyasasının en düşük seviyelerine yaklaştıran bir düşüş modeli oluşturmaya devam ettiğini açıkladı.

“Mayıs ayının sonundan bu yana Bitcoin grafiği, azalan bir üçgen oluşturdu. Bu modelin amacı 5.000 dolar gibi istemediğimiz seviyelerde yer alıyor. Bu seviye muhtemelen Bitcoin için en kötü durum senaryosunu temsil ediyor ancak bu seviyeye gelene kadar 12.000 dolara da dikkat etmelisiniz.”

Bitcoin fiyat grafiği

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bennett ayrıca, modelin hedefi 5.000 dolar olsa da, bunun mutlaka BTC’nin bu seviyelere düşeceği anlamına gelmediğini söylüyor.

“Buna bir fiyat hedefi yerine bir yüzde hedefi uygularsanız, yukarıda bahsettiğim 12.000 dolarlık desteğe çok yakın olan yaklaşık 11.000 dolarlık bir hedef elde edersiniz. Her iki durumda da mevcut fiyatlardan daha düşük seviyelere düşeceğimizi tahmin ediyorum.”

Bennett, Bitcoin’de uzun vadeli düşüş eğiliminde olsa da, trader’ların büyük ölçüde kral kriptosunu açığa çıkardığını söylediği için bu hafta bir sıçrama olasılığını azaltmıyor.

“Bitcoin short’ları tekrar ortaya çıktı, bu da 20.200 doların üzerinde daha fazla kısa tasfiye anlamına geliyor. Tahmin ettiğim gibi Bitcoin rallisini görürsek, bu yolda daha fazla güç kazanacaktır. Dolandırıcılık pompaları çoğu kişinin düşündüğünden daha uzun süre dayanabilir. Her zayıflık belirtisinde BTC şortlarına yığılanlar bunu zor yoldan öğrenecekler.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?