Stok-Akış Modeline Göre Bitcoin Fiyatı 288 Bin Dolara Ulaşabilir!

Bitcoin, son günlerde 9.000 dolarlık destek seviyesinin üzerinde kalmayı başardı ve kripto para birimi, yazının kaleme alındığı sırada 9.150 dolarlık piyasa fiyatıyla 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor. 9.200 dolar ve 9.300 dolar, Bitcoin‘in yukarı yönlü trendini sürdürebilmesi için büyük engeller olmaya devam ederken, popüler analist PlanB, önde gelen dijital varlık BTC ile ilgili iddialı bir tahmin paylaştı.

Plan B, BTC S2F (stok-akış) modelini kullanarak Bitcoin fiyatıyla ilgili yeni bir fiyat tahmininde bulundu. BTC S2F modelinde (S2FX), Bitcoin’in fiyat hareketini bir sonraki Halving tarihine göre analiz etmek için renklerle kodlanan noktalar kullanılıyor. Noktalar Halving’den sonra şimdi de olduğu gibi hemen kırmızıya dönüyor ve tarihsel olarak Bitcoin fiyatında bir fırlamaya öncülük ediyor. Şu an 100.000 dolar seviyesine yeni bir kırmızı nokta eklenmiş durumda. Aşağıdaki tabloda daha detaylı görebilirsiniz.

Bu modelle PlanB, bir sonraki Halving etkinliğinden önce, 2024 yılına kadar, BTC/USD için 288 bin dolar değerinde fiyatlandırılma öngördü.

31 Mart’ın başlarında PlanB, bir sonraki yükseliş döngüsünü ateşleyecek olan ilk yükseliş kırmızı noktasının ortaya çıktığını açıklamıştı.

Bitcoin’in tarihi boyunca ulaştığı en yüksek değer 20 bin dolardı. PlanB ayrıca Bitcoin’in, bu seviyeyi geçmesi durumunda işlerin kötü olabileceğini söyledi. Ünlü analiste göre böyle bir durumda, bazıları ayrıcalıktan yararlanırken savaşa neden olabilir. Özellikle ABD Doları rezerv para statüsünü kaybederse istenilmeyen sonuçlar oluşabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.