Stellar’dan Yeni EURO Stabilkoin! (EURB)

EURB Stabilkoin’i Euro tarafından desteklenmesi ve tamamen düzenlenmiş bir stabilkoin olmasıyla, bankaların ve kurumsal yatırımcıların karşı taraf riskine maruz kalmadan kripto para birimini kullanmasına olanak sağlıyor.

Avrupa’nın en eski bankalarından biri olan Almanya’daki Bankhaus von der Heydt veya BVDH, Stellar ağında bir Euro stabilkoin başlattı. Banka, token’in bir bankacılık enstitüsü tarafından verilen türünün ilk örneği olduğunu belirtti.

EURB Stabil Koin

Bugün yayınlanan EURB stabilkoin, tokenizasyon ve dijital varlık saklama teknolojisi sağlayıcısı Bitbond ile ortak şekilde Stellar blok zinciri üzerinde geliştirildi. Tamamen düzenlenmiş olan ve Euro ile birebir desteklenen EURB, sıkı yasal düzenlemeler ve bazı gerekliliklerden dolayı borsalarda açıkca işlem görmeyecektir.

Bir müşteri stabilkoin almak istediği zaman, BVDH’deki emanet hesabında bir fiat para birimi transferi tutulur ve bu da EURB’nin verilmesini tetikler.

Duyuruya göre, finansal uygulama geliştiricileri, zincirdeki varlık transferlerini çözmek için token’i hemen kullanabilir. Bitbond tarafından oluşturulan temel platform sayesinde, stabilkoin’in güvenliğinin bankaya tam kontrolü sağlanmış oluyor.

BVDH Genel Müdürü Philipp Doppelhammer, EURB’nin ilk kullanım durumunun blockchain ödeme şirketi SatoshiPay’in ticari müşterileri için “sınır ötesi para transferleri” olacağını söyledi.

Bitbond kurucusu Radoslav Albrecht de şunları kaydetti:

bANKALAR POTANSİYEL KARŞI TARAF RİSKİ NEDENİYLE NORMALDE STABİLKOİNLERİ KULLANMAYI TERCİH ETMEZLER ANCAK, BANKALAR TARAFINDAN İHRAÇ EDİLEN STABİLKOİNLERLE ÇALIŞAMYI TERCİH EDERLER. AYNI DURUM, KURUMSAL YATIRIMCILAR İÇİN DE GEÇERLİDİR.

Bu haftanın başlarında da, Alman özel bankası Hauck & Aufhäuser, BTC, ETH ve Stellar’ın XLM’sini içerecek olan kripto fonunu 1 Ocak 2021’de başlatacağını duyurdu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.