Stellar (XLM) Fiyat Güncellemesi: Kritik Seviyeler Neler?

Stellar, 0.44 dolar’lık direncin üzerine çıkmaya çalıştı ama başarısız oldu, bu durum onu daha düşük seviyelere çekti. Satış baskısı artmaya devam ediyor ve daha yüksek destek seviyelerini tehlikeye atıyor. Bunun yanında XLM, istikrarı sürdürme mücadelesinin ortasında 0.40 dolardan işlem görüyor. Peki teknik göstergeler fiyatın seyrine dair neler söylüyor?

Stellar, simetrik bir üçgen modelinin sınırları içinde mücadelesini sürdürüyor. Ayrıca boğalar, 50 Basit Hareketli Ortalama (SMA) ve 100 SMA’nın oluşturduğu bir kesişme noktasındaki güçlü bir dirençle karşı karşıya.

Genel olarak, simetrik üçgen modeli, yukarı ya da aşağı yönlü kırılma öncesinde bir konsolidasyon dönemini gösterir. Yükselen trend çizgisinden aşağı yönlü bir kırılma meydana gelebilir ve bir düşüş trendinin başlangıcını tanımlar. Öte yandan, azalan trend çizgisinde yukarı yönlü bir kırılma olabilir ve bu bir yükseliş trendinin başlangıcını gösterir. Simetrik modeller, özellikle en yüksek noktadan modelin en düşük noktasına kadar ölçülen, kırılmalar için kesin fiyat hedeflerine sahip olma eğilimindedir.

Stellar’a gelince, azalan trend çizgisinin altındaki bir kırılma, 0.24 dolar’lık kayıplarla sonuçlanabilir. Düşüş sinyali, MACD ile de destekleniyor. Gösterge düşüş eğiliminde kalırsa, Stellar aşağı doğru ivme kazanacaktır.

Bunun yanında yatırımcılar, XLM 50 SMA ve 100 SMA tarafından vurgulanan güçlü direnci geri alırsa düşüş eğilimini senaryosu geçersiz kalacaktır. Üst trend çizgisinin üzerindeki fiyat hareketi de %41’lik devasa bir artışla fiyatın 0.6 dolara yükselmesine neden olabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.