Stellar (XLM), Chainlink (LINK), Dogecoin (DOGE), Polkadot (DOT) Kısa Vade Yorumu: 25 Ocak 2021

  • Bitcoin’in değerindeki düşüşler altkoinleri de etkilese de hala umut var gibi görünüyor.
  • Chainlink gün içerisinde yeni ATH gösterisini gerçekleştirirken Stellar ve Polkadot kırılmanın eşiğinde gibi görünüyor.
  • Dogecoin büyük başarılar elde etmesine rağmen duraksama hareketini sürdürebilir.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE) yılın başından bu yana ciddi bir performans göstermeyi başardı. Sevilen varlık, yakaladığı 0,017 dolar seviyesine tekrar yakın zamanda ulaşama da performans olarak iyi bir iş çıkarttı.

Kaynak: Tradingview

Bu başarısının yanında şu an Doge için işler pek iyi gitmiyor. Bir kanal içerisinde hapsolan varlık direnç seviyelerini aşmakta zorlanıyor. 0,0998 dolarlık direnç seviyesini kırması halinde trendini güçlü şekilde sürdürebileceğini söylemek yanlış olmaz fakat son göstergeler bu direnç seviyesini test etmeye müsait bir ortam olmadığını gösteriyor.

Direnç seviyesini aşması durumunda yükselişini sürdürebilir. Bununla beraber yükseliş ivmesi sonrası bir düzeltmeye gidebilir. Bu da 0,0075 dolar destek seviyesine kadar gerileyebileceğini göstermekte. Ayrıca MACD indikatörü gün içinde nötr 0 bandının biraz üzerinde seyretmesine rağmen çok dalgalı ve negatif yöne de dönüyor. Bu da kısa vadede düşüş ve durağan hareketin devamının olabileceğini gösteriyor.

Chainlink (LINK)

Ocak ayının ortasında bundan önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Chainlink gün içerisinde bir atağa daha kalktı ve ATH yenilemesi gerçekleştirdi. 25,77 dolar seviyelerine kadar ulaşan varlık bir süredir durağan pozisyondaydı. Yeni ATH ile birlikte görülüyor ki LINK için 20 dolar bandı destek noktası olarak değerlendiriliyor.

Kaynak: Tradingview

Bir önceki ATH’ye nazaran güç endeksinde bir düşüş olsa da veriler artışın devamlılığını baskın tutuyor. RSI değeri gün içerisinde 80 değerine yakındı ve MACD değeri pozitif yönde hareket ediyordu. 20 dolarlık destek noktasının altına düşme ihtimali bir kenara bırakılırsa yükseliş ivmesi devamlılığını gösterebilir. Satın alımlardaki artışın 20 dolar bandının üzerinde bir değerde kalmasını destekler bir görev üstlendiğini de söylemek gerekir.

Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT) bir süredir yatay eksende 14,94 ve 18,26 dolar bandında bir hareket izliyordu fakat bu bant dışına günün erken saatlerinde bir kırılma ile son verdi. DOT için bir yükseliş ivmesinin yakalama potansiyelini arttıran bu durum 22 dolara kadar bir ivmelenmenin de işareti olabilir durumda.

Kaynak: Tradingview

Gün içerisinde 19 dolara kadar yükselen varlık bir süre bant dışında kendisine yer bulsa da tekrar düşüşe geçti ve eski görünüm alanında hareket sürdürdü. Piyasanın LINK için verdiği reaksiyonlar yetersiz kalmış gibi görünüyor. Düşüşte etkili olan önemli noktalardan birisi bu. Ancak bu olayda olumlu bir fikir olarak 16,6 dolarlık desteğin varlığı tekrar sorgulanacaktır.

Stellar (XLM)

Stellar (XLM) 2020 sonuna doğru Bitcoin başta olmak üzere alt koin boğasından en iyi performans gösteren varlıklardan birisi. Neredeyse %240 değer kazanarak bu yılın başında 0,411 dolara kadar yükselmişti.

Birçok varlığı gerisinde bırakmasına ve bir süredir direnç test etmesine rağmen seviyeye tekrar ulaşamadı. Ancak son 7 günlük verilere bakıldığında daralan bir üçgen modeliyle karşılaşıyoruz. Özellikle son 1 günlük grafiklerde bu daralma oldukça belirgin hale gelmişti.

Kaynak: Tradingview

Bu daralma bir zincir kırılması olarak görülebilir. Bu daralma modeline bir de Bollinger bantlarındaki açıklık etkisi yükselişi iyice tetikleyebilir. Öğlen saatlerinde iyice sıkılaşan bant genişliği her ne kadar haberin yazıldığı sıralarda açılma gösterse de Stellar için 0,282 dolarlık bir kırılma noktası ivmenin sürekliliğini ve 0,310 dolara kadar devamlılığını getirecektir.

Ancak dikkatli olunmalı. 0,2698 dolarlık destek noktasının düşüş ivmesinde kırılması Stellar için 0,240 dolara kadar inebilecek bir faciaya dönüşebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.