Stellar (XLM), Cardano (ADA) ve Monero (XMR) Kısa ve Uzun Vadeli Yorumu: 24 Şubat

0

Cardano (ADA)

Cardano için oldukça umutlu veriler ortaya çıktı. ADA grafikleri şubat ayı başından bu yana yaptığı hareketlerle bir flama modeli göstermişti. Bu flama modelinde varlık bir kırılmayı yaşadı ve modelin üstünde bir değere ulaştı. Bu kırılma etkisi yükselen model için 1,5 dolara ilerleyen yeni bir trend etkisini öngörüyor.

Geçtiğimiz gün yaşanan BTC etkisiyle düşüş yaşayan varlık 0,82 dolarda destek buldu. Bu destekte boğaların varlığıyla yükselişin basamağı oldu ve varlık şu an için 1,06 dolardan işlem görüyor. ADA için görülen flama modelinde ise bu yükselişin devam etmesi ve 1,5 dolara uzanması çok olası bir durum gibi görünüyor.

Son 4 saatlik incelemelerde MACD verileri tekrar yükseliş etkisine geçti. Aşırı satım bölgesinde debelenen Stokastik RSI verileri ise satım bölgesinde alım bölgesine doğru hızlı bir hareket gördü. Ayrıca RSI verileri nötr 50 bazın üstüne çıkmayı başardı.

Kaynak: Tradingview

Yükseliş hareketine destek olarak 50-SMA verileri de etkili olacaktır. Değer mumları şu an hareketli ortalama üzerinde yer alıyor ve kısmi düşüşlerde destek işlemi görecektir.

50 günlük hareketli ortalama değerini takip etmekte yarar var. Varlık kendisine destek bulmak isterken eğer bu seviyeden düşüş görürse 100 ve 200 günlük hareketli ortalamalara kadar düşerek destek arayışına geçebilir. Bu da değeri 0,73 ve 0,61 dolara kadar geriletebilir. Öte yandan kuvvetli ihtimal olan yükseliş trendi etkisi 1,5 dolara kadar uzanan bir hareketi beraberinde getirecektir.

Stellar (XLM)

Stellar (XLM) geçtiğimiz gün %47 düşüş yaşayarak 0,31 dolara kadar geriledi. Bu düşüş noktası teknik verilerde güçlü bir boğa etkili toparlanma etkisine işaret ediyor. Bu yılın başından beri çizdiği grafikte %170’e yaklaşan bir ivme hareketi dikkat çekse bir düşüş kanalında sıkışmıştı.

Stellar için bu düşüş kanalı aynı zamanda bir boğa hareketi modeli gösteriyor. Özellikle 27 ocaktan itibaren trend yakalan varlık 0,61 dolara uzanan zirvesi bu bayrakta destek sırtı oluşturuyor. Bu bayrak hareketinin başarılı olması ve yeni bir trend dalgasının hâkim olması XLM için bir kırılma şartı koşuyor. 0,468 dolarlık kırılmanın gerçekleşmesi varlığı trende ve belirlenene hedefe sürebilir. Bu da varlığı 0,80 dolara kadar güçlü toparlanma ile götürecektir.

Kaynak: Tradingview

Bu kırılmanın gelmesi için parametreler kuvvetleniyor denilebilir. 4 saatlik grafiklerde Stokastik RSI verileri düşüş etkisinden sıyrılıp aşırı alım noktasına yükseldi. RSI verileri dip düşüşlerden daha stabil noktalara ilerliyor. Şu an 4 saatlik veriler nötr 50 altında fakat yükseliş sinyallerini arttırdı. Bunun dışında MACD verileri de düşüş hareketini tersine çevirdi ve yükseliş gösteriyor.

Varlık şu an 0,41 dolar bandına işlem görüyor. Bu seviye Stellar için kritik bir seviyedir. Çünkü varlık için 50 ve 100 günlük hareketli ortalamaların altında değer taşıyor ve XLM için güçlü direnç noktası yaratıyorlar. 0,429 ve 0,458 dolarlık bu sınırlar boğa etkisiyle aşılması gereken ilk sınırlalar olarak görülüyor. Bunların aşılamaması varlık için oldukça kritik bir sürece daha itebilir. Bu noktalardan geri dönmesi varlığı 0,33 dolara kadar sürükleyecektir.

Monero (XMR)

Monero (XMR) düşüşle beraber 172 dolara kadar gerilemiş olsa da son 24 saatlik veriler %5,6 yükselişle beraber 211 dolara yükselen bir XMR değeri gösteriyor. Bu düşüşle beraber yükseliş sinyalleri Monero için kısa vadede daha karamsar gibi duruyor.

Monero için günlük grafikler düşüş eğilimini gösteriyor ve bu veriler oldukça kuvvetli. RSI verileri ve stokasitk RSI verileri günlük grafiklerde oldukça sert düşüş görüyor. Stokastik verileri aşırı satım bölgesine itilmiş durumdadır. MACD güvenilir bölgenin altına düştü. Olumlu yükseliş şu an için CMF verilerinde görülüyor. Yüksek hareketli para akışı verisi yükselme ihtimalini destekleyen azınlık parametrelerden birisidir.

4 saatlik verilerde ise durum kısa vade için bir miktar daha yatay hareket ve düşüşü destekler veriler veriyor. Aynı şekilde RSI, stokastik RSI ve MACD değerlerine ek olarak hacimsel OBV verilerinde de düşüş görülüyor. Monero için talepsizlik en büyük problemlerden birisi, bunu bir çok kez yazılarımızda paylaşmıştık. Bunun dışında 50-SMA seviyesinin altında birkaç mum çubuğu kırımızı sinyal verdi. Bu seviyenin altında sıkışması ve boğa yetersizliği fiyatın yükselmesini engelliyor.

Kaynak: Tradingview

Aksi bir ihtimal olarak hareketli ortalama direncini kırabilecek varlık kendisine güçlü bir direnç bulabilir. Bu noktadan destek bulan varlık 229 dolara kadar problem yaşamadan yükselebilir. Fakat görünün ihtimalde düşüş hareketine geçerse sat baskısı fiyatı ayıların üstünlüğü ile tekrar 149 ve 157 dolara kadar düşürebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın