Stellar (XLM) Yeni Bir Boğa Koşusuna Hazır Olabilir!


Stellar (XLM) fiyatı, farklı zaman grafiklerinde farklı görünümler ortaya koydu. Kısa vadeli modelin çözülmesi, gelecekteki eğilimin yönünü belirleyecektir.

XLM fiyatı, Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,798 dolara ulaştıktan sonra düşüş kaydetti. 2021 Eylül ayından bu yana (kırmızı daire), azalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Aşağı yönlü hareket Eylül 2022’de 0,098 dolara kadar geriledi.

Yaşanan düşüş boyunca, XLM de 0.135 dolarlık yatay alandan (kırmızı simge) ayrıldı. Bu, Mayıs 2019’dan bu yana aralıklı olarak hem direnç hem de destek (yeşil simge) olarak hareket ettiği için çok önemli bir yatay seviyeyi temsil ediyor. Alanın bir kez daha direnç olarak hareket etmesi olası. Öte yandan yukarıda bahsedilen alçalan direnç çizgisi ile çakışıyor.

Sonuç olarak, trendin yükseliş olarak kabul edilebilmesi için bunun üzerinde bir XLM fiyatı kırılması gerekiyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere haftalık RSI, yükseliş eğilimi (yeşil hat) oluşturduğundan bu olasılığı destekliyor. Ancak, henüz bir kırılma olmadığı için fiyat hareketi yükselişte değil.

Bunun gerçekleşmesi halinde grafikte 0,27 dolara kadar direnç olmadığı için artış oranının hızlanması olası. Mevcut fiyattan ölçüldüğünde, bu %140’lık bir artış anlamına geliyor.

Öte yandan, aşağı yönlü hareket devam ederse, Stellar fiyatı 0.075 dolara düşebilir.

Stellar (XLM) fiyat analizi

Stellar (XLM) Kısa Vadede Oldukça Nötr

Haftalık zaman dilimindeki yükselişe rağmen, günlük fiyat hareketi oldukça nötr. İlk olarak, XLM fiyatı 11 Mayıs’tan bu yana alçalan bir direnç çizgisini takip ediyor. Çizgi beş kez doğrulandı (kırmızı simgeler) ve varlığını açık bir şekilde kanıtladı.

Sonuç olarak Eylül ayının başından beri fiyat yükselen bir destek çizgisini izliyor. Bu iki çizgi birleştirildiğinde, nötr bir desen olarak kabul edilen simetrik bir üçgen oluşturur.

Nitekim, günlük RSI, nötr bir eğilimin işareti olarak 50’nin üzerinde ve altında serbestçe hareket ediyor. Ayrıca, son 24 saat içinde neredeyse hiç hareket olmadı.

Bu teknik analizleri bir sonucu olarak, Stellar fiyatının üçgenden ayrılıp ayrılmadığı, muhtemelen gelecekteki eğilimin yönünü belirleyecektir.

XLM fiyat analiz grafiği

Dalga Sayısı Fiyatın Gidişatını Belirlemede Kullanılabilir

Haftalık ve günlük zaman çerçeveleri uyuşmadığından, dalga sayısı teorisi kullanılarak bir yorum yapılabilir.

Tüm zamanların en yüksek seviyesinden bakıldığında, XLM bir A-B-C düzeltici yapısını (siyah) tamamlıyor. Alt dalga sayısı kırmızı olarak verilmiştir. Üçgenin varlığı nedeniyle, XLM fiyatı muhtemelen bu beş dalgalı düşüşün dördüncü dalgasındadır.

A:C dalgalarına 1:1.61 oranı vermek, daha önce ana hatlarıyla belirtilen uzun vadeli yatay destek alanıyla aynı zamana denk gelecek şekilde 0.075 dolara yakın bir düşüşü yaratacaktır.

Ancak dalga sayısı ve farklı fiyat grafikleri arasında da bir uyum bulunmuyor. Sonuç olarak fiyatın gidişatı hala oldukça belirsiz. Belirtilen tüm yükseliş tahminlerine rağmen bir düşüş şaşırtıcı olmayacaktır.

Stellar güncel fiyat grafik analizi

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : BeInCrypto

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?