Stellar (XLM) 1 Dolara Giderken Beklediği Kırılmayı Yaşadı: 11 Şubat 2021 Kısa Vade Yorumu

Stellar, geçtiğimiz gün yakaladığı hareketle birlikte gün içerisinde bazı borsalarda kendi yerel rekorunu kırdı ve 0,47 dolara kadar ulaştı. Dün yaşadığı direnç testinden başarısız olan varlık güne erken ve etkili başlayarak direnç seviyesi olan 0,435 doları tekrar test etmeyi göze aldı. Gün boyunca zorlayıcı direnç noktasıyla uğraşan varlık öğleden sonra bu direnci kırarak 0,47 dolara kadar ulaştı.

Bitcoin yükselişi sonrası hareketlenen piyasa ile beraber gelen ivme birçok yatırımcı için haftanın kapanışı ve hafta sonunun nasıl geçeceğini düşündürüyor.

Kısa Vadede Ne Beklenebilir?

Ocak ayının başında ciddi bir ivme kazanan varlık 0,41 dolara kadar ulaşmış ve uzun bir süre direnç reddi nedeniyle geri çekilmeye mahkûm kalmıştı. 0,220 dolar seviyesine kadar gerileyen varlık nihayet tabularını yıkmayı başardı. Ancak rallisinin devamı için bu direnç seviyesinin üzerinde işlemini sağlaması ve savunması gerekecektir.

Kaynak: Tradingview

RSI verilerinde saatlik grafiklere bakıldığında aşırı alım bölgesine bir sıçrayış görünmüyor. Bununla berber hem 1 saatlik hem de 4 saatlik grafikler SAR için al sinyalleri veriyor ve yükseliş için de umut vadediyor. Bu parametrenin devamlılığı ATH’ye ve 1 doları aşma ihtimaline giden yolu bizlere gösterebilecek bir anlam taşıyor. Verilerin devamlılığı sağlanırsa 1 dolar bandını konuşuyor olabiliriz.

Kaynak: Tradingview

Bununla birlikte MACD indikatörü pozitif yönde işlem görüyor. Trendin devamlılığında bu veri de bizlere ışık tutabilir durumda. İndikatörün bu denli pozitif reaksiyonu ayrıca trend için de güvenilir bir anlam içeriyor.  Bu durumlardaki iyileşmeler ilk etapta Stellar için 0,54 ve 0,66 dolarlık yeni noktalar ilerlemesinde önemli işleyişler sunuyor.

Sonuç

Direnç aşılmasının sonucunda varlığın seviyede tutunma çabası her şeyi netleştirecek. Varlık tutunmayı başarırsa 1 dolara kadar ilerleyişin ilk adımını atmış olacaktır. Bunun dışında düşünülmek istenmeyen durumda düşüşe geçerse 50 günlük SMA içinde kendisi için bir destek arayışına geçebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.