Stellar (XLM) 0,53 Dolar Fiyat Patlaması Yolda: 03 Şubat Stellar Teknik Analiz

Stellar kendi ekosistemi için her geçen gün genişletme çalışmaları yapıyor. Daha öncesinde Samsung ortaklığı ve kripto varlık cüzdanı Abra’ya yapılan 5 milyon dolarlık yatırım bu konuda örnek verilebilecek sadece birkaç nokta. Son olarak duyurulan bir paylaşımla Stellar Develoment Foundation (SDF) Stellar ekosistemine Circle’ın kripto varlığı USDC için bir entegrasyon sağlanarak dahil edileceğini açıkladı. Bu haber diğer ekosistem çalışmalarının etkisini daha da azalttı.

USDC Stellar Ekosisteminde

USDC ile yapılacak olan bu ortak çalışmanın yakın zamanda XLM için bir patlama yaratacağına inanılıyor. İş birliği sonucunda kullanıcılar Stellar’ın sınır ötesi başarılarından ve tokenizasyonundan faydalanırken işlemlerin daha hızlı ve etkili yapılmasında USDC yeteneklerinden faydalanacaklar. Bu ortaklık ile beraber Stellar için en büyük rakip diyebileceğimiz Ripple cephesinin SEC davası nedeniyle oluşan piyasa eksikliğinin Stellar için milyarlarca dolarlık sektörel varlık edinme imkânı sunabilecek gibi görünüyor.

Teknikler Olumlu Seyrediyor

1 Şubat günü 0,36 dolar seviyelerine kadar ulaşan varlık 1,68 fib düzeltme noktasını da aşmıştı fakat düşüşe engel olamamıştı. Genel olarak son 3 günü azalan yükseliş şeklinde bir kanalda sürdüren varlık yükselme eğilimini ve dirençlere olan test etme isteğini tekrarlayacak gibi duruyor.

3 Şubat yani gün içerisinde 0,78 düzeltme noktasına kadar işlem gücüne kendisini sabitlemeye çalışsa da şu an için 0.5 ve 0.61 düzeltme noktalarında hareketini sağlıyor. Son gelen ortalık haberinin de etkisiyle CMF indikatöründe de bir artış söz konusu, talebe olan bu olumlu etki artışın da tetiklenmesini destekleyecektir. Fibonacci düzeltme noktalarında 0,78 düzeyinin üzerinde kendine yer bulabilirse 0,52 dolara kadar yükselmesi ihtimali de artar.

Kaynak: Tradingview XLM /USD

MACD göstergeleri ve güç endeksi de günün erken saatlerine nazaran akşam saatleri itibariyle artışa geçmiş gibi duruyor. CMF indikatörü 0,19 ve RSI verileri şu an için 50 nötr seviyesinin biraz üzerinde bulunuyor.

Kaynak: Tradingview XLM /USD

B.B grafikte genişleme eğilimi gösteriyor. Ayrıca bant üst destek noktasında son 4 saat verilerinde bir bant yırtılması söz konusu. Bu da yukarı yönlü bir trend başlangıcı olabileceğini destekliyor. Üst bant üzerine fiyatın desteklenmesi yukarı yönlü ivmelenmeyi sağlayabilir. Bunun dışında bantlardaki genişleme eğilimi eğer hızlanırsa alım yapılması için geç olabilir.

Kaynak: Tradingview XLM /USD

Alım konusunda destekleyici son teknik verimiz Parabolik SAR’daki yayılmalar. Öğlen saatlerinden itibaren SAR verilerinde bir alış sinyali söz konusu gibi duruyor.

Sonuç

Tüm teknik göstergeler günün ortasından itibaren olumlu bir tutum sergiliyor. Özellikle USDC ile yapılan işbirliği haberleri sonrasında yükseliş bekleyen yatırımcılar Stellar talep piyasasında artışa ve bekleyişe neden oldu. SAR ve BB verileri de şu an için alımı destekler nitelikte sinyaller veriyor. Bununla beraber MACD, RSI ve Chaikin para akışı indikatörleri de olumlu yönde bir bekleyişe sebep oldu.

Fib düzeltmeleri değerin bir destek içerisinde kaldığını gösterse de bir altta yer alan düzeltme noktasının altına düşen Stellar fiyatı geri çekilmelerin yaşanmasına sebep olabilir. Stellar boğalarının bu durumda hazırlıklı olması gerekecektir.

Stellar haberin yazıldığı sıralarda 0,342 dolar seviyesinde değer buluyor. Varlık aynı zamanda piyasa değeri $7.559.457.344 ve 11. sırada yer alıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.