Stellar (XLM) 0,40 Dolar Seviyesine Doğru İlerleyebilir: 13 Ocak 2021

Stellar her geçen gün yeni bir gelişmeyi bizlere gösteriyor.  Stellar gün içerisinde Türkiye saatleriyle öğleden sonra 12:00 sularında bir kaçış noktası yakalamaya çalıştı.  Neredeyse son 1 haftalık azalan bir kanal içerisinde hapsolan trend varlık içinde bulunduğu kanal içinde bir çıkış yolu yakalamayı başardı. Olası gerçekleşecek başka bir modellemede XLM için 0,40 dolar seviyeleri umut vadediyor.

Stellar Gün İçinde Neler Yaptı?

Ocak ayının ilk haftasında yaşadığı patlamayla 0,40 dolar seviyelerini aşan Stellar bir düşüş ivmesine sıkışıp kaldı. Her ne kadar yatay eksen de kendisini tutturmaya çalışsa da durum bundan ibaret. Ancak gün içinde bu düşüş trendini kırabilecek bir ivmelenme yaşadı. Bu azalan ivme kanalının üst varyasyonunu kırmayı başaran varlık 0,2910 seviyesine ulaştı. Kırılmanın önemi büyük. Bu kırılma ile 2021 rallisi hız kazanabilir. Rallinin sürekliliği için de gerekli bir kırılmaydı.

Kaynak: Tradingview. XLM/ USDT

Stellar için 2 İhtimal Konuşulabilir

Stellar için şu an iki seçenek olduğu söylenebilir. Birincisi 0,29 direnci kırılmış olabilir fakat seviyede tutunma çabasının devam etmesi gerekmekte. Bu durumda kısa bir düzeltmeye gitmesi ve hızlıca 0,40 dolara sıçraması için sürecin hızlanacağı söylenebilir.

Öte yandan diğer seçenek ise 0,29 dolar seviyesinde tutunamama ihtimali. Şu an için grafikler ortalama hareketin ve göreli güç endeksine dayanarak beklenmediğini gösterse de dikkatli olmakta fayda var. Direnç üzerinde duramaması durumunda yeni bir çekilmeye ve 0,22- 0,17 dolar arasında yeni bir düşüş ivme kanalına kendisini sürükleyebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.