Stellar Tekrar Yükselişe Geçti: Uzun ve Kısa Vadede Neler Bekleniyor?

0
227

Genel Bitcoin ve alt koin düşüşlerinin toparlanmaya başladığı son 24 saatte Stellar (XLM) rallisini devam ettirdi. Son günün verilerine bakıldığında %28 artış yakalayan Stellar, uzun bir sürenin ardından piyasa değeri olarak Binance Coin (BNB) ve Chainlink gibi varlıkları da geride bırakarak 9. Sıraya yükseldi.

Stellar için uzun süredir yatırımcılar tarafından benimsenen ve köklü olmasıyla da bilinen bir varlık. Stellar’daki bu artışın doğrudan en büyük etmeni rakiplerinden birisi olan ve piyasada yatırımcıları ikilemde bırakan Ripple’in (XRP) SEC davası ile oyun dışına itilmesi olarak görülebilir. Stellar’ın tekrar sahalara inmesini ve kendisini gösterebilmesi için bir durum ortaya çıkmış oldu. XLM verilen şansı iyi değerlendirmiş görülüyor ki piyasa değeri ve varlıktaki artışlar da bunların bir işareti. Bunlara ek olarak da Stellar’ın arkasındaki şirket SDF, Ukrayna CBDC’si üzerine bir anlaşma imzaladığı ortaya çıkmış ve bir anda 2.5 kata kadar değer kazanmıştı.

Stellar’a Genel Bakış

Genel bir gözle bakıldığında köklü bir varlık olması uzun vadede yatırımcıların yüzünü güldürebilir bir durum sergilese de kısa vadeli spekülatif yatırımlarda negatif durumlar oluşabilir. Son 7 gün içerisinde düşüş eğilimi sergilemesi Bitcoin düşüşünden kaynaklı olabilir ve bir düzeltme noktasına çekilme olarak görülebilir.

Stellar için Uzun Vade Hareketi

Daha ayrıntılı bir bakış açısıyla incelendiğinde geçtiğimiz ayın sonundaki ciddi sıçrayış yaşaması sonucunda bir düzeltme noktasına dönüşü verimli bir olay olarak görülebilir. Bu anlık sıçramanın etkisi de beklendiği üzere daha sert oldu. Ocak ayının başında 0,40 dolar seviye sınırlamasını test ettikten sonra yaşanan düzeltme kanalı tekrar göze çarpıyor. 0,28 dolar seviyesinin biraz üzerinde seyreden değeri  kısa vadeli yatırımcıları üzebilir. Çünkü düzeltme kanalının tam olarak tamamlanmadığı ve düşüşün de muhtemel olduğu biliniyor.

KAYNAK: TRADINGVIEW /XLM

Düzeltme kanalının 0,203 dolar kuvvetli direnç seviyesini test etmesi beklenebilir. Bu durumun daha güçlü bir şekilde anlaşılabilmesi için son 3 haftalık ortalama değerleri dikkate alınmalıdır. 0,203 dolarlık bu direnç düzeltmesi yükselişin uzun vadeye daha sağlıklı ilerlemesinin de önemli bir gerekçesi olabilir. Ayrıca göreli güç endeksi de şu an kabul edilebilir düzeyde 60 baz puanın üzerinde seyrediyor.

XLM ilerleyişi için önümüzdeki 21 ve 50 saatlik hareketler önemli. Bu aralıklardaki ortalama değerleri düzeltme kanalının nerede biteceğini işaretini bizlere gösterebilir. 0,3 doları test etme çabası hala devam ediyor. Ancak dediğim gibi önümüzdeki saatler tam olarak nereye evirileceğini bizlere gösterecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın