Stellar Fiyat Tahmini: Gücünü Kaybeden XLM, Ayıları Devirmeye Hazırlanıyor!


Stellar fiyatı bir süredir sessiz kalsa da kısa bir süre sonra kontrolü yeniden ele almayı başarabilir. Altcoin, daha yüksek zaman dilimi grafiklerinde sıkıca düşüş gösterdi. Ayrıca, vadeli işlemler piyasası haber hazırlanırlanırken boğalara doğru yönelmedi.

stellar analiz

İşaretli alanlar haftalık düşüş ve yükseliş emir bloklarıdır (OB). Camgöbeği rengindeki 0,113 – 0,130 dolarlık alan haftalık düşüş emrini gösteriyor ve 2. çeyrek 2022 aralığının en yüksek seviyesiyle aynı hizada yer alıyor. Haziran – Ekim 2022 arasında XLM 0,1307 ile 0,0989 dolar arasında işlem görüyordu.

Öte yandan, 0,095 – 0,109 dolarlık beyaz alan, Temmuz ve Ağustos aylarında destek olarak iki kez yeniden test edilen haftalık bir yükseliş OB’sidir. Bu alan aynı zamanda Q2 2022’nin en düşük seviyeleriyle de aynı hizada.

Haber hazırlanırken Stellar fiyatı, 50-EMA ve önceki aralık yüksekliğinin (0,13 dolar) birleştiği noktada reddedilme ile karşı karşıya kaldı. Ayrıca, fiyat Temmuz ayından bu yana daha düşük zirveler yaptığı için günlük zaman dilimi düşüş eğilimindeydi.

Dolayısıyla, satıcılar XLM fiyatını önümüzdeki birkaç gün içinde 0,099 dolar aralığına kadar düşürebilir. Ancak, özellikle BTC orta vadede keskin kayıplar kaydetmezse, boğaların düşük aralıkları savunması beklenmekte.

CMF sıfır seviyesini geçerek sermaye girişlerinin arttığını gösterdi. Bununla birlikte, RSI toparlandı ancak 50-nötr işaretinin üzerine çıkamadı, bu da satın alma baskısının azaldığını gösteriyor.

xlm analiz

Fonlama oranları son birkaç gün içinde dalgalanmış ancak genel olarak negatif seyrederek düşüş eğilimi göstermiştir. Buna ek olarak, Açık Faiz oranları 18-21 Ağustos tarihleri arasında iyileşmiş ancak sonrasında düzenli olarak düşmüştür. Bu durum vadeli işlemler piyasasındaki düşüş eğilimini daha da güçlendiriyor.

Bununla birlikte, alıcıların mı yoksa satıcıların mı piyasa kontrolüne sahip olduğunu izleyen CVD (Kümülatif Hacim Deltası) istikrarlı ancak yavaş bir pozitif eğimi korudu. Alıcıların çok az kaldıraç gücüne sahip olduğunu ve optimize edilmiş ticaret kurulumları için BTC hareketinin izlenmesini gerektirdiğini göstermektedir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?