Ocak 26, 2024

STASIS Stablecoini Artık Stellar Ağı Üzerinde Kullanılabilir !

Euro ile desteklenen bir stablecoin çıkaran ilk proje olan STASIS, Stellar blockchain üzerinde EURS’nin kullanılabilir olduğunu duyurdu. Ortaklık, geçen yılın Kasım ayında duyurulmuştu. Bu stratejik girişim Euro stablecoinlerin kullanılabilirliğini artırmakla kalmayıp aynı zamanda STASIS’in çoklu zincir geliştirmeye olan bağlılığını da vurguluyor.

EURS’nin Stellar’a Getireceği Yenilikler

EURS’nin Stellar ağına getirilmesi güvenilir ve kanıtlanmış bir Euro stablecoinine duyulan ihiyacı karşıladı. Beş yıldır iyi bir şekilde kurulmuş olan EURS, 175 ülkedeki iş ve perakende kullanıcılara hizmet vermektedir.

Stellar ağını farklı kılan şey ise hızlı, düşük maliyetli ve verimli ödemeler sağlama yeteneğidir. Merkezi olmayan protokolü dünya çapında bireyleri, kurumları ve ödeme sistemlerini birbirine bağlar. STASIS’in Stellar ile entegrasyonu EURS kullanıcı tabanını genişletir ve Stellar ekosisteminin faydalarını genişletir. Stellar’ın hızlı işlem, düşük ücretler ve ölçeklenebilirlikle ilgili adımlar attı bu da STASIS’in Euro’nun stabil ve erişilebilir dijital versiyonunu sağlama misyonu ile senkron içinde bir ortaklık sağladı.

EURS’nin önemli özelliklerinden biri tamamen rezervlerle desteklenmesi ve bu rezervlerin Litvanya Merkez Bankası tarafından güvenli bir şekilde tutulması. Dünya çapında tanınan bir denetçi olan BDO tarafından da denetlenmesi bu projeyi daha güvenli kılıyor.

Kaynak : cryptonews.net
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?