Stack Funds COO’su: Bitcoin ‘Gelecek Haftalarda’ 20.000 Dolar’ı Aşacak!

Bitcoin 19.000 dolar seviyesini geri alırken, analistler, önde gelen kripto paranın önümüzdeki haftalarda fiyatını 20.000 dolar’ın üzerine taşıyacak son bir hamle yapacağını düşünüyorlar.

Stack Funds’ın başkanı Matthew Dibb yaptığı açıklamada “MicroStrategy ile birlikte yeni bir iyimserlik getiren birkaç büyük oyuncunun Bitcoin varlıklarını artırma çabalarıyla hafta sonu büyük bir yükselişe tanık olduk. İnancımız, önümüzdeki haftalarda 20.000 dolar’lık bir kırılma göreceğimiz yönündedir.” ifadelerini kullandı.

Bunun yanında Delphi Digital bir raporda, son geri çekilmeyi, boğa koşusu sırasında daha büyük bir yükselişten önce yeniden şarj olmanın bir yolu olarak değerlendirdi. 1 Aralık’taki son düşüş, Bitcoin’in kısa bir süre için 1.200 dolara yükseldiği, ancak daha sonra %20 düştüğü Şubat 2017’deki geri çekilmeyi hatırlattı. Ancak bu düşüş kısa sürdü. Önde gelen kripto para birimi, aynı yıl Aralık ayında 20.000 dolar’a kadar yükseldi.

İki Adım İleri, Bir Adım Geri

Kenetic Capital’in CEO’su Jehan Chu ise, Bitcoin’in “iki adım ileri, bir adım geri” fiyat hareketiyle ilerleyeceğini öngörüyor. Chu, “17.600 dolar’lık düşüşü kaçıranlar başka bir satın alma şansı yakalayabilir, ancak Bitcoin 20.000 dolar tavanını deldiğinden muhtemelen daha yüksek seviyelere ulaşacak” ifadelerini kullandı.

Mevcut ralli molası, yeniden başlamadan önceki dinlenme dönemi gibi görünüyor. Dibb, hafta sonundaki büyük hareketin sebebinin MicroStrategy gibi şirketlerin Bitcoin varlıklarını artırması olduğunu söyledi. Milyar dolarlık öncü iş zekası şirketi MicroStrategy, daha fazla Bitcoin satın almak için gerçekleştirdiği 650 milyon dolarlık tahvil satışını tamamladı.

Bir başka halka açık şirket olarak, yüksek profilli sigorta şirketi MassMutual, geçtiğimiz günlerde 100 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığını açıkladı. Miktar, Mass Mutual’ın çok küçük olsa da, 169 yıllık bir şirketten geldiği için dikkate değer görüldü ve sektörde büyük ses getirdi.

Bitcoin’in 20.000 dolar’ın üzerine çıkıp çıkmayacağı, 19.000 dolar seviyesindeki rekor sayıda satıcı nedeniyle net değil. Fiyatın nasıl şekilleneceğini hep birlikte göreceğiz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.