Nisan 2, 2024

Stabilcoin Piyasasında Tarihi Zirve: Santiment’ten Dikkat Çeken Rapor!

On-chain analitik platformu Santiment, büyük yatırımcıların stabilcoin varlıklarında belirgin bir artış olduğunu tespit etti. Yapılan analizler, son üç hafta içinde Tether (USDT), USD Coin (USDC) ve Binance USD (BUSD) gibi önde gelen varlıkların toplam arzının %5,09’unu temsil eden cüzdanların eklendiğini gösteriyor. Bu, büyük oyuncuların bu kripto para birimlerine olan güvenini artırdığını ve piyasada belirgin bir etki yarattığını gösteriyor. Bu veriler, stabilcoin piyasasının gelişimi ve büyümesi açısından önemli bir gösterge olarak kabul edilebilir.

Bu önemli birikim, 2022’den bu yana stabilcoin’lerin birleşik piyasa değerinde en yüksek seviyeye ulaştığını işaret ediyor. Bu 143 milyar doları aşan bir rakamı temsil ediyor. Bu dikkate değer birikimin ilginç bir yanı, büyük balinaların şu anda bu büyük stabilcoin’in toplam arzının %55,37’sini ellerinde tutmasıdır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bir olasılık, yatırımcıların fonlarını, fiyat istikrarı sağlaya varlıklara yönlendirerek potansiyel piyasa dalgalanmalarından korunmak istemesidir.

Stabilcoin’in mevcut piyasa sermayesi, son 24 saatte %0,23 artışla toplam 150,03 milyar dolar seviyesine yükseldi. En büyük stabilcoin’ler arasında yer alan Tether destekli USDT, 82 milyar dolarlık bir sermaye ile pazarın çoğunluğunu elinde bulunduruyor ve onu diğer, 10,1 milyar dolarlık USDC ve 2,92 milyar dolarlık DAI izliyor.

Bir başka teori ise, bu büyük yatırımcıların kendilerini gelecekteki alım satımlar için hazırladığı yönünde. Stabilcoin biriktirerek, fiyatlar daha cazip hale geldiğinde diğer kripto para birimlerini satın almak için hazır sermayeye sahip olabilirler.

Kaynak : CoinEdition
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?