Şubat 3, 2023

Stabilcoin Hakimiyeti Azalırken Kripto Boğalarının Umutları Artıyor!

USDT, USDC gibi stabilcoin‘ler, ayı piyasası ralliyi büyük ölçüde kısıtladığı için 2022 yılı boyunca benimsenmesini arttırdı. Bununla birlikte, 2023 dev bir fiyat hareketiyle başladığında, bu tür “sabit” varlıklara talep azaldı. Bu tür varlıkların baskınlığı ise büyük bir marjla düşüyor ve şu anda önemli destek seviyelerinden birini test ediyor.

Nitekim kaydedilen son rallinin de gücü oldukça zayıfladı. Bu nedenle düşüş oldukça sert olabilir. Dahası, Trend Kırılma Göstergesi (TBO), derin bir düşüş eğiliminin başladığını gösterdiği için rallinin zayıfladığını doğrulamaktadır.

Stabilcoin hakimiyet oranı

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere En büyük iki stabilcoin’in (USDT, USDC) birleşik piyasa değeri yaklaşık %15 seviyesinden geriledi ve %10’un hemen üzerinde seyrediyor. Seviyeler bu kritik seviyelerin üzerinde devam edemezse, devam eden bir düşüş trendi birleşik piyasa değerini %10’un altına düşürerek %9,69’a ulaşabilir.

Bununla birlikte, hem USDT hem de USDC’nin bireysel piyasa değeri göz önüne alındığında, USDC piyasa değeri sert bir şekilde düşüyor ve 70 milyar dolardan 65 milyar doların altına düşmek üzere reddedildi. Bu arada, USDT’nin piyasa değeri geçtiğimiz hafta 66,29 milyar dolardan 68 milyar doların hemen üzerindeki seviyelere yükselerek önemli bir büyümeye tanık oldu.

USDT grafik verisi

Bu nedenle, USDC’nin piyasa değeri nispeten düştüğü için piyasa katılımcılarının tekrar USDT’ye kaydığı tahmin edilebilir. Bu nedenle, USDT’nin USDC’ye karşı hakimiyetini koruyacağına inanılırken, yükseliş piyasası duyguları uzun vadede kriptolar için geçerli olabilir.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?