Mart 6, 2023

Stabilcoin Aktivitesi Arttı: Yeni Boğa Piyasası mı Geliyor?

Stabilcoin hakimiyeti son zamanlarda büyük ölçüde arttı, sonuç olarak dolaşım da bundan etkilendi. Son zamanlarda, borsalardaki stabilcoin arzı yeni zirvelere işaret etti. Trader’lar stabilcoin’lerini sürekli olarak borsalara aktarmaya devam ediyor. Bazıları bunun Bitcoin ve diğer altcoin fiyatları için bir düşüş faktörü olduğuna inanabilirken, aslında kripto piyasaları düşüş eğiliminden toparlanabilir ve yükselebilir.

Stabilcoin net akışı, on-chain platformlara göre 1 milyar doları aştı. Öte yandan, borsalara Bitcoin girişi nispeten düşük kaldı ve bu da trader’ların BTC’yi daha uzun süre biriktirip tuttuğunu gösteriyor.

stabilcoin

Borsa bakiye rezervindeki artış, trader’ların Bitcoin ve diğer altcoin‘leri biriktirmeye hazırlandıklarını ve bunun büyük kriptoların değerleri üzerinde büyük bir etkisi olabileceğini göstermektedir. Bu durum aynı zamanda kripto paralara olan talebin ve alım gücünün arttığını ve fiyatların yakında daha da yükselebileceğini gösteriyor. Aynı zamanda, borsalara Bitcoin girişinin nispeten düşük olduğu hatırlatıldı.

Ayrıca, büyük miktarlarda USDT tutan adresler arttığı için balinaların birikime devam ettiğini söylemek mümkün. Toplu olarak, stabilcoin’in hakimiyetindeki artış, borsa içindeki rezervini yükseltti. Tüm sinyaller, boğaların önemli bir rol oynaması halinde yoğunlaşabilecek iyi bir yükselişe işaret ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?