Ağustos 5, 2020

Square’in Devasa Bitcoin Geliri!


Bilindiği üzere Mart ayındaki ekonomik çöküşten sonra Bitcoin çarpıcı dikkat çeken bir yükseliş trendi içerisine girdi. Önde gelen kripto para, 3.700 dolar seviyelerine kadar düşmüştü ama sonrasında 12 bin dolar seviyelerine kadar çıktı. Bu yükseliş ile yeni yatırımcıların sektöre girdiğine ve Bitcoin’in popülerliğinin arttığına şahit olduk. Anlaşılan Square de bu yükselişten payına düşeni almış. Detaylar haberimizde.

Square, Cash App uygulamasıyla Bitcoin hacminde %186 artış kaydettiğini belirten ikinci çeyrek raporu yayınlandı. Buna karşılık, aynı dönemde, BTC fiyatı %25 değer kazandı.

Twitter CEO’su ve Bitcoin destekçisi Jack Dorsey tarafından kurulan Square ikinci çeyrek raporunu yayınladı ve Cash App sayesinde 875 milyon dolar değerinde gelir elde ettiğini bildirdi. Şirket bu satışlardan 17 milyon dolar brüt kar elde etti. Bu sayede Bitcoin gelirlerini bir önceki yıla kıyasla %600, Bitcoin’den elde ettiği karı ise %711 oranında artırmış oldu. İlk çeyreğe göre kar oranı yüzde 150 artış gösterdi. Şirket tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Kullanıcılar haziran ayına kıyasla Cash App ile çok daha fazla P2P işlem yapıyor ve çok daha fazla Bitcoin satın alıyorlar. Ancak bu artış (Koronavirüs nedeniyle verilen) devlet teşviğinden ve işsizlik maaşlarından kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla bu artış üçüncü çeyreğe yansımayabilir.”

Square, Cash App’te 2017 yılının Kasım ayından beri Bitcoin hizmeti sunuyor. Cash App’i, kullanıcılarına mobil cihazları kullanarak para transferi yapma imkanı sunan, mobil ödeme hizmeti olarak tanımlayabiliriz. Son olarak Cash App, aylık 30 milyon aktif kullanıcıya sahip.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?