Ocak 5, 2024

Spot Bitcoin ETF’lerine Yeşil Işık: Kripto Piyasası Beklenen Onayı Alabilir!


Son güncellenme : 05.01.2024 - 16:28

Kripto para piyasası bugün spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler) için uzun zamandır beklenen yeşil ışığı alabilir. Geçtiğimiz birkaç gün, fon yöneticileri  de Bitcoin ETF’sinde yer almak için başvuruda bulunmuştu.

Benzer şekilde, ABD SEC yetkilileri, başvuru sahiplerinin spot ETF’leri listelemek için belirlenen kurallara uymalarını sağlamak için toplantılar düzenliyor. Sonuç olarak, ilgili fon yöneticileri tarafından yakın bir onaya işaret eden çeşitli değişiklikler yapılmıştır.

Önümüzdeki Büyük Etkiye Hazırlanın

ABD SEC’in Ark 21Shares Bitcoin ETF başvurusu için bir karar vermesi için 10 Ocak son tarihi, son zamanlarda artan oynaklığı tetikledi. Son birkaç gün içinde kripto piyasasından yaklaşık 1 milyar doların likide edilmesiyle, birçok trader stabilcoin piyasasına sığındı. Dahası, diğer yatırımcıların yanı sıra Bitcoin madencileri de kripto borsalarına daha fazla coin göndererek genel satış baskısını artırdı.

Spot ETF Çılgınlığının Ortasında Bitcoin Fiyat Hareketine Daha Yakından Bakış

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere SEC bugün Bitcoin ETF’sini onaylarsa, kripto para biriminin yükseliş eğilimi hafta sonu boyunca devam edecek ve 50 bin doların üzerindeki bir sonraki psikolojik direnç seviyesine ulaşacak.

Bitcoin’in yükseliş trendi görünümü, genellikle bir yükseliş patlaması sağlayan günlük bir flama formasyonu ile teknik olarak destekleniyor. Öte yandan, ABD SEC’in Bitcoin ETF’sini tespit etme kararını geçici olarak ertelemeyi tercih etmesi halinde, Bitcoin boğaları kayda değer destek için 36 bin ila 38 bin dolar aralığına sahip olacak.

Kaynak : CoinPedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?