SpaceX, Dogecoin (DOGE) Aracılığıyla Uzay Taşımacılığı Yapacak!

0

Geometric Energy Corporation, SpaceX’in aya gönderilecek ilk roketlerinden birinde Dogecoin tarafından finanse edilen bir yük fırlatacağını açıkladı.

Geometric Energy Corporation tarafından Pazar günü yapılan bir duyuruda şirket, 2022’nin ilk çeyreğinde SpaceX’in Falcon 9 roketinin aya seyahat edebileceğini söyledi. Yapılan açıklamaya göre SpaceX’in Falcon 9 roketi, 40 kilogramlık küp uydu taşıyacak ve küp uyduda yer alan araçlar sayesinde Ay’dan veri toplanacak. Aya taşınacak bu ticari yükün ödemesi ise Dogecoin ile yapılacak.

Geometric Energy CEO’su Samuel Reid, “Bu büyüklükteki bir anlaşma için resmi olarak DOGE üzerinden ödeme işlemi yapan Geometric Energy Corporation ve SpaceX, böylece DOGE’u uzay sektöründe bir hesap birimi olarak tahkim etti.” açıklamasını yaptı. SpaceX Ticari Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Tom Ochinero şunları ekledi:

“Bu görev, kripto para biriminin Dünya yörüngesinin ötesinde kullanımını ortaya koyacak ve gezegenler arası ticaretin temelini kuracak. DOGE-1’i aya fırlatmaktan heyecan duyuyoruz.”

Ne SpaceX ne de Geometric Energy, bu çabayı finanse etmek için Dogecoin’in (DOGE) nasıl kullanıldığını belirtmedi. SpaceX’in kurucusu Elon Musk, Twitter’da Dogecoin’in “kelimenin tam anlamıyla” aya ulaşan ilk kripto para birimi olacağını defalarca. Şimdi Dogecoin’in gerçek anlamda aya yolculuk için kullanılacak olması oldukça şaşırtıcı.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın