Şubat 1, 2023

Popüler Sosyal Token’da “Rugpull” İddiası: Faaliyet Durduruldu!

Ağa ait Ethereum yan zinciri üzerinde çalışan Rally.io, dün yaptığı açıklamada faaliyetlerini durduracağını duyurdu. Karar, kullanıcıların ve içerik oluşturucuların fonlarını “çalışamaz hale gelebilecek” zincirde bırakıyor.

Duyuruda, Rally bir yatırım platformundan ziyade dijital bir hayran kulübü olarak tasarlanmıştı. İçerik oluşturucular “hizmetler, ürünler, özel içerikler veya diğer avantajlar için bahşiş vermek ve ödeme yapmak için … ve ayrıca sahiplerine içerik oluşturucularıyla özel etkileşim fırsatları sunarak onlara gerçek değer sağlamak için dijital olarak” ödeyebilecek token’lar oluşturmalarına yardımcı oldu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Platform, kuruculara gönderdiği e-mail’de üstesinden gelinemeyecek makroekonomik problemler nedeniyle faaliyetlerin durdurulacağı bilgisini verdi. Sonuç olarak, Rally aracılığıyla başlatılan tokenler esasen kaybolacak ve terk edilmiş zincirde mahsur kalacak. E-postada “Rally yan zincirindeki NFT’ler ana ağa aktarılamadığından, site kapandığında bunlara erişilemeyeceği” açıklanıyor.

Sosyal medya üzerinden haberlere tepki geleceğini öngören proje, Twitter hesabını hızlıca kapattı. Duyurunun aniden yapılması, içerik oluşturuculara ve token sahiplerine başvurulmaması ile birleşince, pek çok kişi bu eylemleri “rugpull” olarak nitelendirdi.

Rally’nin 57 milyon dolar topladığı 2021 baharın dönemindeki “balon” sosyal token etrafındaki eğilimdi. Konsept, içerik oluşturucuların para kazanmasında devrim yaratmak için web3’ü kullanmayı vaat ediyordu ancak bu, geçtiğimiz yılki ayı piyasası sırasında birçoğu korkup kaçan çok daha geniş bir kitlenin kriptoyu benimsemesine bağlıydı.

Kaynak : Protos
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?