Sosyal Medya Devi Twitter, Bitcoin’i Bünyesine Dahil Edebilir!

0
342

Sosyal medya uygulması olan Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, her zaman için Bitcoin destekleyicisi bir duruş sergilemiştir. Daha önce Bitcoin yatırımı olduğunu söyleyen Dorsey, kripto para sektöründe bu gibi gelişmelerle zaman zaman gündem olmuştur. Bu kez Twitter uygulaması Bitcoin’i platforma entegre etme ihtimaliyle konuşuluyor.

Twitter, kendi kullanıcıları için, birbirlerine bağış göndermelerini sağlayacak bir özellik oluşturmayı planlıyor ve bu iş içinde Bitcoin kullanılacağı iddialar arasında.

Söz konusu iddia hayata geçtiği takdirde kripto para endüstrisi adına çok önemli bir yol kat edilmiş olacaktır. Bitcoin popülerliğini gün geçtikçe artırıyor fakat böylesine büyük bir sosyal medya ağı, bünyesine Bitcoin’i dahil ederse bu gelişme çok daha hızlı bir şekilde etki gösterecektir.

Bununla birlikte Bitcoin’i İnternet’in para birimi olarak gördüğünü de dile getiren Jack Dorsey, Bitcoin mikroödeme çözümü Lightning Network’te yatırım yapmıştır. Dorsey, Bitcoin’in destekleyicisi olduğunu hiçbir zaman saklamadı. Tüm bunlar biraraya getirildiğin de söz konusu iddianın doğru olma ihtimali güçleniyor. Önümüzdeki dönemlerde söylentilerin doğru olup olmadığı ortaya çıkacaktır, yeni gelişmeleri sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın