Eylül 15, 2023

Son Zamanların Gündemi Cardano Fiyatı: Yatırımcılar Ne Zaman Ralli Beklemeli?


Son güncellenme : 16.09.2023 - 12:16

Cardano (ADA) fiyatı son zamanlarda gündemde ve tüm dikkatler olumlu yönde değil. Basit bir ifadeyle, artan satış baskısı nedeniyle ADA fiyatı düşüyor. Bu eğilime katkıda bulunan faktörlerden biri, Cardano’nun akıllı sözleşmelerden önemli ölçüde çekilmesidir.

Bununla birlikte, altcoin, ağı için beklenen iyimser gelişmelerle birlikte hala önemli bir büyüme potansiyeline sahiptir.

Crypto Capital Venture’ın yakın tarihli bir videosuna göre ADA, şu anda 26-27 sent civarında bulunan 20 günlük ve 50 günlük hareketli ortalamalarda dirençle karşılaştı. Bu seviyelerin üzerindeki potansiyel bir atılımın, yükseliş eğilimine doğru bir geçişe işaret etmesi mümkün.

Daha geniş bir perspektiften bakıldığında ve haftalık grafik incelendiğinde, Cardano‘nun şu anda 20 haftalık hareketli ortalamayı test ettiği görülüyor. Kripto para dünyasında, bu hareketli ortalamanın aşılması kayda değer bir kilometre taşıdır. Ek olarak genellikle ayı piyasasından boğa piyasasına geçişe işaret eder.

Ayı piyasaları sırasında ADA gibi altcoinler genellikle düşük performans gösterir. Bununla birlikte, temel çıkarım ADA’nın önceki piyasa döngüsüyle aynı çizgide kalmasıdır. Nihai amaç, 20 haftalık hareketli ortalamayı aşmak olsa da bu başarı için biraz zaman gerekebilir.

DeFiLlama’dan kısa süre önce alınan veriler, akıllı sözleşmelerde tutulan toplam ADA’nın 2 Eylül’de 770 milyonun üzerindeyken 11 Eylül’de yaklaşık 730 milyona gerilediğini ortaya koydu. Bu da yaklaşık 40 milyon ADA’nın bu sözleşmelerden çekildiği anlamına geliyor. Özellikle alım satım faaliyetlerinin düşük olduğu dönemlerde piyasaya böylesine önemli bir ADA akışı olması, fiyat üzerinde aşağı yönlü baskı yaratması mümkün.

ADA, akıllı sözleşme işlevselliğinde hem büyümesini hem de token değerini etkileyen bazı aksaklıklarla karşılaştı. Ancak, proje bu sorunları ele almak için aktif olarak çalışmaktadır. Daha fazla işlemin gerçekleştirilebilmesi için Hydra’yı bir çözüm olarak sunmuştur. Ek olarak sıradan bireylerin akıllı sözleşmeler oluşturma sürecini de kolaylaştırmışlardır.

Kaynak : CoinPedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?