Son Zamanların Dikkat Çeken Altcoin’i Chainlink, Sert Düştü!

Chainlink’in 30 dakika içinde 18.80 dolardan 14.50 dolar bölgesine düşmesiyle analistler ve yatırımcılar oldukça şaşırdı. Varlık son zamanlarda yeni ATH’leri birbiri ardına aştıktan sonra, fiyatı aniden çok düştü. Sonrasında biraz toparlanmış olsa da LINK’in yakın zamanda kurulan desteği 16.6 dolar civarında tutması gerekiyor. Bu seviyenin kaybı fiyatları tekrar 14 dolara düşürebilir. Chainlink, şu anda piyasa değerine göre CoinMarketCap’in listesinde 6. sırada yer alıyor. Altcoin’in piyasa değeri 6.7 milyar dolardan 5.86 dolara geriledi.

Ünlü analist Crypto Michael’da LINK üzerinden yatırımcılara önemli bir tavsiye de bulundu:

“Temel olarak, LINK harika bir proje. […] Ama lütfen. Kripto hala çok zamansız ve yeni bir pazar. FOMO projeye katılmayın, çünkü duygularınız devreye girer. Destek seviyelerini tanımlayın ve oradan satın alın.”

Chainlink’i beklenmedik bir şekilde artırabilecek şey, Dave Portnoy’un projeye katılımıdır. Ünlü bir yatırımcı haline gelen Barstool Sports kurucusu, geçtiğimiz hafta Winklevoss Twins’in yardımıyla LINK satın aldı. Portnoy, Twitter’ında yayınlanan viral bir videoda, 50.000 dolar değerinde LINK satın aldı.

LINK’deki hissesi, Bitcoin‘deki hissesine kıyasla nispeten küçük olsa da, Portnoy o hareketinden sonra altcoin’in yüksek sesle savunucusu haline geldi.

Portnoy, son dört aydır yaptığı her yatırımı takip eden milyonlarca izleyici kitlesine sahip. Bloomberg’e göre Barstool Sports’un kurucusu, bir ETF’nin 30 günlük hacminin katlanarak artmasına neden olacak kadar çok etkiye sahip.

Chainlink’in etkileyici yükselişine devam edip etmeyeceğini, hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.