Son Zamanların Dikkat Çeken Altcoin’i Chainlink, Sert Düştü!

0
524

Chainlink’in 30 dakika içinde 18.80 dolardan 14.50 dolar bölgesine düşmesiyle analistler ve yatırımcılar oldukça şaşırdı. Varlık son zamanlarda yeni ATH’leri birbiri ardına aştıktan sonra, fiyatı aniden çok düştü. Sonrasında biraz toparlanmış olsa da LINK’in yakın zamanda kurulan desteği 16.6 dolar civarında tutması gerekiyor. Bu seviyenin kaybı fiyatları tekrar 14 dolara düşürebilir. Chainlink, şu anda piyasa değerine göre CoinMarketCap’in listesinde 6. sırada yer alıyor. Altcoin’in piyasa değeri 6.7 milyar dolardan 5.86 dolara geriledi.

Ünlü analist Crypto Michael’da LINK üzerinden yatırımcılara önemli bir tavsiye de bulundu:

“Temel olarak, LINK harika bir proje. […] Ama lütfen. Kripto hala çok zamansız ve yeni bir pazar. FOMO projeye katılmayın, çünkü duygularınız devreye girer. Destek seviyelerini tanımlayın ve oradan satın alın.”

Chainlink’i beklenmedik bir şekilde artırabilecek şey, Dave Portnoy’un projeye katılımıdır. Ünlü bir yatırımcı haline gelen Barstool Sports kurucusu, geçtiğimiz hafta Winklevoss Twins’in yardımıyla LINK satın aldı. Portnoy, Twitter’ında yayınlanan viral bir videoda, 50.000 dolar değerinde LINK satın aldı.

LINK’deki hissesi, Bitcoin‘deki hissesine kıyasla nispeten küçük olsa da, Portnoy o hareketinden sonra altcoin’in yüksek sesle savunucusu haline geldi.

Portnoy, son dört aydır yaptığı her yatırımı takip eden milyonlarca izleyici kitlesine sahip. Bloomberg’e göre Barstool Sports’un kurucusu, bir ETF’nin 30 günlük hacminin katlanarak artmasına neden olacak kadar çok etkiye sahip.

Chainlink’in etkileyici yükselişine devam edip etmeyeceğini, hep birlikte göreceğiz.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın