Son Haftanın En çok Artış Yakalayan 5 Kripto Birimi!

Bitcoin’deki akıl almaz yükselişin yanında geçtiğimiz 1 hafta boyunca bazı altkoinler ve defi protokolleri de dikkat çeken artışlara şahit oldu. Bitcoin’in neredeyse %14 artışı ile beraber 27 bin doları aşması bu alt koinlerde sıçramalara neden oldu. İşte geçtiğimiz bir haftanın en dikkat çeken ve artış yakalayan 5 birimi.

Synthetix Network Token (SNX)  +25%

Listenin beşinci sırasında Synthetix protokolüne can veren SNX token yer alıyor. Ethereum türevli olduğu görülen bu protokolün temel çalışma alanı varlıklar arası alış- veriş desteğidir. Bu Synth’ler sayesinde Ethereum’da sentetik varlıkların takibini mümkün kılınıyor. Borsa, hisse, kripto birimleri veya blok zinciri hizmetlerinde faydalanılabiliyor. ERC-20 tabanlı olan tokenin son yedi gün içerisinde neredeyse %25 artış yakaladığı görülüyor.

DigiByte (DGB) +% 30,1

Çoklu algoritma mantığında hizmet verebilen DGB bu sayede MultiAlgo madenciliği de dahil olmak üzere çok yünlü kazançlar sağlamaktadır. Çoklu algoritma ile ağ güvenlik hizmetlerinin yanında donanımsal destekleri de olan DigiByte son haftada yaklaşık %30’luk bir ivmeyle listenin dördüncü sırasında yer alıyor.

Celsius Ağı (+%36.7)

Ethereum tabanlı merkeziyetsiz kredi alma- verme üzerine kurulu bir DeFi protokolüdür. Bu platform üzerinde platform üyeleri kredi alma teklifi de verme teklifi de bulunabilirler. Temelde bilinen faizli geri ödeme mantığı burada da geçerlidir ve kredi miktarına göre faizlendirme yapılmaktadır. 2017’ de kurulan CN, yakın tarihte şirket içinde yazılımsal alandan arayüz ve logolara kadar köklü bir değişiklik yaptı ve toparlanmaya başlamış oldu. CN, son haftada %36.7 artış ile beraber listede 3. Sırada yer aldı.

Theta Ağı (THETA) +%54,4

THETA adından sıkça söz ettiren bir ağ. Bu ağ merkezi olmayan bir video paylaşım ve yayın platformu olarak karşımıza çıkıyor. Samsung, CJ Hello gibi global şirketlerin ortaklığında gelişimini gösteren THETA son haftada %54’lük bir artışla listenin 2. Sırasında yer alıyor. Bazı analistlere göre ise bu artışın arkasındaki bir başka destek noktası da Chainlink akıllı sözleşme çözümlerinin yapılan bir anlaşma ile THETA üzerinde uygulanmaya başlanması olarak görülüyor.

Zilliqa (ZIL) +%71.2

Listenin bir numarasında 2018’de ilk işlemini gerçekleştiren fakat yeni yeni isminden söz ettiren token Zilliqa yer alıyor. Zilliqa, yeni bir yatay parçalama protokolü kullanarak ölçek problemini ortadan kaldırmayı hedefleyen bir çalışmadır. İlk çıktığında 0,06 dolardan işlem gören ZIL daha sonralarda kendi zirvesi olan 0,22 dolar seviyelerine çıkmayı başarmıştı. Fakat durağan geçen ayların ardından son zamanlarda tekrar atağa kalkmayı başardı ve son haftada neredeyse %72 artışa tanıklık etti. Şuan CMC üzerinde 0.086 dolardan alıcı buluyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.