Son Dakika: Tesla Bitcoin’i Ödeme Aracı Olarak Kabul Etmeye Başladı!

Elektrikli araba üreticisi Tesla, kripto para biriminin benimsenmesi için yeni bir dönüm noktası olarak, Bitcoin’i kabul etmeye başladı.

Şirketin elektrikli otomobil filosunun tamamı (Model S, Model Y, Model 3 ve Model X) artık en büyük kripto para birimi kullanılarak satın alınabiliyor.

Bitcoin küresel bir para birimi olmasına rağmen, ödeme seçeneği şimdilik yalnızca belirli pazarlarda mevcut görünüyor. Ama artık yeterli miktarda Bitcoin’e sahipseniz bir Tesla aracı satın alabilirsiniz.

Gelişmenin duyurusunu yapan Elon Musk “Artık Bitcoin ile bir Tesla satın alabilirsiniz” ifadelerini kullandı. Ayrıca ünlü CEO  Musk, şirketin Bitcoin node’larını çalıştırmak için dahili ve açık kaynaklı yazılım kullandığını ve kripto para birimi işlemlerini fiat para birimine dönüştürmeyeceğini söyledi.

Tesla ilk olarak, geçtiğimiz Şubat ayı başlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı bir dosyalamada Bitcoin’i ürünleri için ödeme aracı olarak kabul etmeye başlayacağını duyurdu. O dönem, Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesi için büyük bir adım olan 1.5 milyar dolar’lık Bitcoin satın alımını da açıkladı. Söylentilere göre Elon Musk ve SpaceX de Bitcoin satın aldı.

Son olarak Bitcoin şu anda 55.000 dolar seviyesinin hemen altında işlem görüyor.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.