Eylül 8, 2023

Son Dakika: Ripple’dan Yeni Bir Hamle Daha, Dev Satın Alım Gerçekleşti!


Son güncellenme : 08.09.2023 - 23:34

Ripple, Web3 finansal, düzenleyici ve teknolojik altyapı sunan bir finans kurumu olan Fortress Trust’ı satın almak için bir anlaşma yaptığını duyurdu. Fortress Trust bir Nevada Trust lisansına sahip olduğundan, satın alma Ripple’ın düzenleyici lisans portföyünü de genişletecek. Bu, Ripple’ın ABD’nin yanı sıra Singapur da dahil olmak üzere birçok yargı alanını kapsayan mevcut düzenleyici onaylar setine ekleniyor. Bu büyük anlaşma, durum tespiti ve düzenleyici onaylara tabidir.

Ripple’ın 2022 yılında Fortress Trust’ın ana şirketi olan Fortress Blockchain Technologies’de azınlık yatırımcısı olduğunu belirtmek gerekir. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Fortress Trust’ın ilk yatırımcılarından biri olarak ekibine ve iş modeline aşina olduklarını belirtti. Satın almanın Ripple’ın kripto altyapısının kilit alanlarındaki işini hızlandırmayı amaçladığını da sözlerine ekledi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Fortress Trust, IRA hizmetleri, varlık saklama ve ödeme işlemleri konusunda uzmanlaşarak dijital şirketler için sağlam bir finansal altyapı sağlar. Ayrıca KYC ve AML gibi uyumluluk sorunlarını ele alıyor, kripto likiditesi sunuyor ve veri ve varlık güvenliğini sağlıyorlar.

Bu yılın başlarında Ripple, İsviçre merkezli kripto saklama sağlayıcısı Metaco’yu 250 milyon dolara satın alarak tokenize varlık saklama, ihraç ve ödeme alanlarındaki kabiliyetlerini genişletti. Bu büyük satın almalar, Ripple’ın gelir akışlarını çeşitlendirme ve küresel varlığını ABD pazarının ötesine genişletme stratejisinin bir parçasıdır.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?