Son Dakika: Ripple, SEC’e Karşı İlk Yasal Zaferini Elde Etti!

Yargıç Sarah Netburn, Ripple’ın bugünkü duruşmasında Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgelerin üretimini zorlama önerisini kabul ederek ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bir darbe indirdi. Ripple, SEC’i delilleri saklamakla suçlayarak 15 Mart’ta mecburi talepte bulundu. Ancak SEC, belgelerin davayla ilgili olmadığını iddia etti.

Ripple, Aralık ayında SEC tarafından yasadışı XRP satışları nedeniyle dava edilmişti. Bunun yanında SEC, hem eski Başkan Jay Clayton hem de eski İcra Direktörü William Hinman’ın kamuya açık yorumlarıyla, piyasa değerine göre en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum’u menkul kıymetler olarak görmediğini duyurdu. Ancak Komisyon, bu sonuca nasıl vardığını ayrıntılı olarak açıklayan herhangi bir resmi kılavuz yayınlamadı.

Ripple büyük olasılıkla SEC’in XRP’den Bitcoin ve Ethereum gibi “sanal para birimi” olarak bahsettiği bir kanıt arıyor ve bu da benzer şekilde ele alınması gerektiği durumunu güçlendirecek. Ayrıca, SEC’in dijital varlıkların ne zaman menkul kıymetler olup olmadığını belirleme kriterleri hakkında bir fikir edinebilir; bu, daha sonra XRP’nin bu gereksinimleri karşılamadığını varsaymak için kullanabilir.

Law360 tarafından bildirildiği üzere Yargıç Netburn, duruşma sırasında, “Sanıkların talebini büyük ölçüde kabul edeceğim” dedi. Toplantı tutanakları ve dahili notlar gibi belgeleri talebin bir parçası olarak dahil etti, ancak dahili personel e-postalarını dahil etmedi. SEC, keşif hareketine karşı çıktı ve “burada odak noktası olması gereken şey organizatörün eylemleri” olduğunu iddia etti.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.