Son Dakika: Ripple, SEC’e Karşı İlk Yasal Zaferini Elde Etti!

0

Yargıç Sarah Netburn, Ripple’ın bugünkü duruşmasında Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgelerin üretimini zorlama önerisini kabul ederek ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bir darbe indirdi. Ripple, SEC’i delilleri saklamakla suçlayarak 15 Mart’ta mecburi talepte bulundu. Ancak SEC, belgelerin davayla ilgili olmadığını iddia etti.

Ripple, Aralık ayında SEC tarafından yasadışı XRP satışları nedeniyle dava edilmişti. Bunun yanında SEC, hem eski Başkan Jay Clayton hem de eski İcra Direktörü William Hinman’ın kamuya açık yorumlarıyla, piyasa değerine göre en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum’u menkul kıymetler olarak görmediğini duyurdu. Ancak Komisyon, bu sonuca nasıl vardığını ayrıntılı olarak açıklayan herhangi bir resmi kılavuz yayınlamadı.

Ripple büyük olasılıkla SEC’in XRP’den Bitcoin ve Ethereum gibi “sanal para birimi” olarak bahsettiği bir kanıt arıyor ve bu da benzer şekilde ele alınması gerektiği durumunu güçlendirecek. Ayrıca, SEC’in dijital varlıkların ne zaman menkul kıymetler olup olmadığını belirleme kriterleri hakkında bir fikir edinebilir; bu, daha sonra XRP’nin bu gereksinimleri karşılamadığını varsaymak için kullanabilir.

Law360 tarafından bildirildiği üzere Yargıç Netburn, duruşma sırasında, “Sanıkların talebini büyük ölçüde kabul edeceğim” dedi. Toplantı tutanakları ve dahili notlar gibi belgeleri talebin bir parçası olarak dahil etti, ancak dahili personel e-postalarını dahil etmedi. SEC, keşif hareketine karşı çıktı ve “burada odak noktası olması gereken şey organizatörün eylemleri” olduğunu iddia etti.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın