Son Dakika : Ripple SEC Davasında Önemli Bir Kazanç Daha Elde Etti

Dağıtılmış defter teknoloji sağlayıcısı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na karşı bir başka önemli galibiyet daha elde etti.

Sulh Hakimi Sarah Netburn, SEC’in, Ripple’in XRP’nin düzenleyici statüsü hakkında aradığı veya aldığı herhangi bir yasal tavsiyeye erişim talebini reddetti.

Karar, düzenleyicinin piyasa katılımcılarını kripto para biriminin kayıt dışı bir menkul kıymet olduğu konusunda uyarmadığı öncülüne dayanan Ripple’ın adil bildirim savunmasını güçlendirdi.

SEC’in kıdemli duruşma avukatı Jorge Tenreiro, 21 Mayıs’ta konuyla ilgili bir telefon konferansında Avukat-müvekkil ilişkilerine ek müdahale hakkında soru sorulduğunda, avukatlardan aldığı tavsiyelere uymamayı seçerse Ripple için “yolun sonu” olacağını söyledi:

“Tavsiye alırlarsa ve uymazlarsa kaybederler… Ya avukatları onlara, yine de SEC ile uğraşmak zorunda kalacaksınız derse? Kafalarının karışmış olması savunmalarının sonu olurdu. Borsalara ne verdiklerini bilmiyoruz…”

Ancak yargıç, savunmanın anlaşılabilir ve değerli olup olmadığı konusunda hiçbir pozisyon almadığını söyledi.

“Mahkeme, Ripple’ın savunmasının anlaşılabilir olup olmadığı veya değerli olup olmayacağı konusunda hiçbir pozisyon almıyor. Ripple’ın yalnızca savunmayı yükselterek ve böylece ayrıcalığından feragat ederek öznel ruh halini mi yoksa avukat tavsiyesini mi gündeme getirdiği sınırlı sorusuna ulaşıyorum. Olmadığı sonucuna varıyorum.”

Nisan ayının sonlarında, SEC, Ripple’ın savunmasını vurmak için bir harekette bulunmuş ve sayısız icra eylemini gerekçe göstererek bunu “yasal olarak uygunsuz” olarak nitelendirmişti.

Ripple, adil bildirim savunmasını desteklemek için ayrıcalıklı iletişimlerine güveniyorsa, SEC başvurusunu yenileyebilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.