Eylül 9, 2023

Son Dakika: Popüler Meme Coin’in Telegram Kanalı Hacklendi!


Yakın zamanda yapılan bir duyuruda, PEPE Coin kripto topluluğu eski Telegram kanallarını içeren endişe verici bir güvenlik ihlali bildirdi. Bilgilere göre, daha önce kontrolleri altında olan Telegram kanalı, “lordkeklol” hesabının yetkisiz bir kişinin eline geçmesiyle tehlikeye girdi.

Pepe coin yöneticisi gelişmeyi X’te paylaştı.

Bilgilere göre, bu yetkisiz kuruluşun hacklenen hesabı dolandırıcılık faaliyetlerini teşvik etmek için kullandığı iddia ediliyor. Bu faaliyetler arasında dolandırıcılığın teşvik edilmesi ve Pepe topluluğu için başka kripto para birimlerinin piyasaya sürülmesi de yer alıyor.

Bu durum karşısında PEPE güçlü bir açıklama yayınlayarak bu kişinin PEPE topluluğunun mevcut ya da geçmiş üyeleriyle herhangi bir bağlantısı olmadığını vurguladı.

Bu sorunu ele almak ve topluluğu korumak için PEPE, üyelerini, ele geçirilen PEPE Telegram grubunu “sahte hesap” olarak bildirerek harekete geçmeye çağırdı. Pepe yöneticisi, bu kolektif çabanın sahte kanalın Telegram tarafından kaldırılmasını sağlayacağına inanıyor.

Ayrıca Pepe yöneticisi, topluluğun gelişmiş güvenlik önlemlerine sahip yeni bir hesap oluşturacağını belirtti. Ayrıca Pepe yöneticisi, proje ekibinden gelen tüm resmi iletişimin yalnızca Twitter hesapları aracılığıyla yapılacağını vurguladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere u arada yönetici, ele geçirilen ‘lordkeklol’ hesabını taklit eden başka bir sahte Twitter kullanıcısına dikkat çekti. Pepe ekibi, @lordkeklol adlı mevcut Twitter kullanıcısının PEPE ile ilişkili olmadığını ve spam ya da taklit olarak bildirilmesi gerektiğini belirtti.

Pepe ekibinden gelen bu bildirimlerin, eski dahili üyelerin o dönemde yaklaşık 15 milyon dolara eşdeğer olan 16 trilyon PEPE token’ını çalmasının ardından gelmesi dikkat çekicidir. Çalınan fonlar daha sonra birden fazla merkezi borsaya aktarılmıştır.

Kaynak : CoinEdition

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?