Eylül 5, 2023

Son Dakika: Ödeme Devi Visa’dan Bu Altcoin’le Dev Ortaklık!


Bugün erken saatlerde, ödeme devi Visa, stabilcoin girişimlerinde Solana blok zincirini kullanacağını açıkladı. VISA, Solana’nın, Solana’daki tüm Visa ihraççıları ve trader alıcıları için neredeyse sıfır maliyetle kurumsal düzeyde verim elde etmelerine yardımcı olacağına inanıyor.

Basın açıklamasına göre  Visa, satıcı edinicileri Nuvei ve Worldpay ile birlikte çalışıyor. Visa, VisaNet üzerinden onaylanan fiat cinsinden ödemeleri gerçekleştirmek için Solana ve Ethereum blok zinciri ağları üzerinden milyonlarca USDC’yi (USD Coin) başarılı bir şekilde aktararak, ihraççılar ve alıcılarla canlı pilot programlar yürüttü.

Böylece, tüketiciler Visa kartlarını dünya çapında Visa kabul eden herhangi bir iş yerinde kullandıklarında, anında ödeme yetkilendirmelerinin rahatlığına tanık olurlar. Ancak, arka uçta fonlar henüz müşterilerin bankası ile üye işyeri bankaları arasında hareket etmemektedir.

Burada Visa Hazine ve mutabakat sistemleri günlük olarak milyarlarca işlemin takas ve mutabakatının yanı sıra hareketini de sağlamaktadır. Şirket, Solana gibi blok zinciri platformlarını kullanarak, sınır ötesi ödemeler için ödeme sürelerini azaltabileceğine inanıyor. Gelişme hakkında konuşan Visa Kripto Başkanı Cuy Sheffield şunları söyledi:

 USDC gibi sabit coinlerden ve Solana ve Ethereum gibi küresel blok zinciri ağlarından yararlanarak, sınır ötesi ödeme hızını artırmaya yardımcı oluyor ve müşterilerimizin Visa’nın hazinesinden kolayca para gönderip alabilmeleri için modern bir seçenek sunuyoruz. Visa, dijital para birimi ve blok zinciri inovasyonunun ön saflarında yer almaya ve para taşıma şeklimizi iyileştirmeye yardımcı olmak için bu yeni teknolojilerden yararlanmaya kararlıdır.

VISA ve Stabilcoin İşlemleri

Ödeme devleri Visa ve Mastercard, blockchain ve stabilcoin teknolojisini benimsemek için çalışıyor. Cuy Sheffield, 2023’ün başında Visa’nın stabilcoinler için kullanıcıların kripto varlıklarını fiat para birimlerine dönüştürmelerine olanak tanıyacak bir “kas hafızası” oluşturduğunu belirtti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Visa, sorunsuz otomatik ödemeleri mümkün kılmak için Ethereum ile entegrasyonu aktif olarak sürdürüyor. Ayrıca şirket, hem dijital varlıkları hem de geleneksel itibari para birimlerini içeren küresel yerleşimlere önemli yatırımlar yapıyor. Bu alan Visa için bir odak noktasıdır ve yalnızca USD ve Euro arasında değil, aynı zamanda geleneksel fiat para birimleri ile stablecoin gibi tokenize eşdeğerleri arasında da dönüştürme konusunda uzmanlık oluşturmayı ve bu konuda güçlü bir temel oluşturmayı amaçlamaktadır.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?