Eylül 25, 2023

Son Dakika: MicroStrategy’den 147 Milyon Dolarlık Bitcoin Alımı Geldi!


MicroStrategy, iş zekası alanında önemli bir oyuncu olarak bilinirken, son dönemdeki hamlesiyle kripto para dünyasında da büyük bir etki yarattı. Şirket, Bitcoin’deki varlıklarını önemli ölçüde artırarak kripto para topluluğunda dikkat çekti. MicroStrategy, 5.445 BTC daha satın alarak kripto para varlıklarını daha da genişletti.

MicroStrategy’in son satın alma işlemi, Bitcoin’e olan güvenini bir kez daha gösterdi. Şirket, kripto para piyasasının dalgalanmalarına rağmen dijital varlıklara olan bağlılığını sürdürüyor. Bu hamle, Bitcoin’in giderek daha fazla kurumsal yatırımcının dikkatini çektiği bir dönemde geldi.

MicroStrategy, yakın zamanda yapılan bir SEC bildiriminde ortaya çıktığı üzere ek Bitcoin’lerin ortalama 27.053 dolar fiyatla yaklaşık 147.3 milyon dolara satın aldı. 5.445 BTC’lik bu son satın alma işlemi, MicroStrategy’in toplam Bitcoin varlığını oldukça büyük bir rakama çıkardı. MicroStrategy ve bağlı ortaklıklarının, 1 Ağustos ile 24 Eylül arasında yaptığı alımla toplam varlıkları 158.245 BTC’ye ulaştı. Bunlar, Bitcoin başına ortalama 29.582 dolar fiyatla yaklaşık 4,68 milyar dolarlık bir toplam satın alma fiyatıyla alındı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Michael Saylor yaklaşık bir yıl önce MicroStrategy CEO’luğundan istifa etti. Kendisi yüksek sesli bir Bitcoin savunucusu olarak tanınıyor. Saylor, MicroStrategy’nin kripto para birimine ilk olarak 2020 yazında yatırım yapmasını sağladı ve daha sonra alımlara devam etti. Yazılım şirketi, CEO olarak görevinden ayrılan Michael Saylor’dan sonra bile Bitcoin satın alma stratejisini sürdürüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?