Ocak 18, 2021

Son Dakika: Joe Biden Ekibi, SEC Başkan Adayını Açıkladı!


ABD Başkanı seçilen Biden’ın ekibi, Çarşamba günü göreve başladıktan sonra çeşitli pozisyonlara aday göstermeyi planladığı kişileri açıkladı.

Bugün Biden’ın geçiş ekibinden yapılan bir açıklamaya göre, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı olarak aday gösterilen kişi Gary Gensler oldu. Gensler’in adaylığı bir süredir zaten gündemdeydi. Biden ekibinden bugün yapılan açıklama, gelecek başkanın beklenen seçimini doğruluyor. Açıklamada “Gary Gensler, 2009’dan 2014’e kadar ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’nun başkanlığını yaptı” ifadeleri kullanıldı.

Resmi adaylık, Biden gerçekten göreve gelene kadar beklemek zorunda kalacak ve ayrıca ABD Senatosunun onayı gerekecek. Joe Biden’ın 20 Ocak çarşamba günü yemin edip resmen ABD Başkanı olacak.

Eski bir Goldman Sachs yöneticisi olan ve büyük bankalar üzerinde daha katı düzenlemelerin acımasız bir savunucusu olan Gensler’in adaylığı, Biden’ın ekibinin Wall Street ile önceki yönetimlerden daha sert bir çizgi tutmaya hazır olduğunun bir işareti olabilir. Gensler ayrıca MIT’de blockchain ve kripto üzerine geçmiş dönemde profesör olarak dersler verdi. SEC’e liderlik eden kripto ve blockchain endüstrisi hakkında bilgili birine sahip olmak, ABD’de eğitimli düzenleme ve yönergelerin yolunu açabilir.

Tüm bunların yanında halihazırda devam eden Ripple davası da nasıl etkilenecek merak konusu. Gensler, daha önce XRP’yi menkul kıymet olarak nitelendirmişti. Fakat hala görüşünün arkasında mı, bilinmiyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?