Eylül 19, 2023

Son Dakika: FTX, Sam Bankman-Fried’ın Ailesine Dava Açtı, İşte Nedeni!


Önde gelen bir kripto para borsası olan FTX, Sam Bankman-Fried’ın ebeveynleri Allan Joseph Bankman ve Barbara Fried’e karşı bir dava açtı. Dava, FTX’in kuruluş yıllarında milyonlarca doların ikili tarafından hileli bir şekilde transfer edildiği ve zimmete geçirildiği iddialarından kaynaklanıyor.

Bu dava, FTX avukatlarının daha önce ünlü kripto girişimcisi Sam Bankman-Fried‘a yönelttiği ve yasal savunmalarını daha önce babasına hediye ettiği fonları kullanarak finanse ettiğini öne süren suçlamaların ardından geldi.

  Bankman-Fried’in ebeveynleri Bankman ve Fried, FTX çerçevesinde erişimlerini en üst düzeye çıkarmış, bu Bölüm 11 Davalarındaki borçlular ve meşru hak sahipleri üzerindeki etkiyi tamamen göz ardı ederek hem doğrudan hem de dolaylı olarak servet edinmişlerdir.

FTX suçlamalarını şiddetle detaylandırarak, içeridekilerin fayda sağladığını iddia ettiği, kendi kendini ilan eden bir “aile şirketi” tablosu çizdi. Bankman’ın “çarpıtma ve önemli ölçüde kötü yönetim kültürünü” sürdürdüğünü iddia ettikleri danışmanlık rolünü vurguluyorlar. Hatta iddialar, Bankman’ın kuruluşa ve ortaklarına yöneltilen suçlamaların karartılmasında rol oynadığı iddialarına kadar uzanıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere iddia edilen mali suiistimallerin büyüklüğü şaşırtıcıdır. Sam Bankman-Fried’ın ebeveynlerinin FTX holdinginden kişisel zenginleşme için milyonlarca dolar aktardığı öne sürülüyor. Borsa, iddia edilen bu kötü niyetin tanınması ve meşru hak sahipleri için varlıkların güvence altına alınması için yargıya ricada bulunuyor. Bankman ve Fried’e yöneltilen suçlamalar arasında dolandırıcılık, ihlallerde suç ortaklığı ve güvene dayalı sorumlulukların ihlali de yer alıyor.

Yasal süreç hızlanırken, toplum Sam Bankman-Fried’ın kaderini merakla izliyor. Ekim ayında yapılacak duruşma çok önemli bir an olacağa benziyor.

Bankman-Fried’ın kefaletle serbest bırakılma talebi reddedildi ve vegan yemek seçeneklerinin reddedilmesi de dahil olmak üzere başka zorluklarla karşılaştı. Yetkililer kripto para birimi suiistimalleri iddialarına karşı daha katı bir tutum benimsedikçe, davanın sonucu kripto dünyası için bir emsal teşkil edebilir.

Kaynak : ETHNews

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?